Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nagła śmierć nastoletniego sportowca. Tegoroczne rozgrywki Licealiady zostały odwołane

16-letni Mateusz zasłabł podczas zawodów sportowych w Gdańsku. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy przedmedycznej, nastolatka nie udało się uratować.

Nagła śmierć nastoletniego sportowca. Tegoroczne rozgrywki Licealiady zostały odwołane
A
A
data publikacji: 22 listopada 2016 r.

Do tragedii doszło w poniedziałek, 21 listopada, podczas rozgrywek Licealiady organizowanych przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej. Uczeń Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku zasłabł nagle podczas przerwy w meczu koszykówki.

Obecny na miejscu ratownik medyczny udzielił nastolatkowi natychmiastowej pomocy, ale ani jego interwencja, ani późniejsza pracowników pogotowia i szpitala nie przyniosły rezultatów. Chłopak zmarł. Przyczyny jego śmierci ustalać będzie Prokuratura Gdańsk Oliwa.

“Rodzinie, przyjaciołom i znajomym oraz społeczności szkolnej zmarłego składam serdeczne wyrazy współczucia, choć jak wy nie znajduję słów otuchy i nie mogę pogodzić się z tą tragedią - napisał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska na swoim profilu na Facebooku. “Oddając szacunek zmarłemu i dając czas na właściwe przeżywanie pożegnania i żałoby podjąłem decyzję, że do końca roku kalendarzowego rozgrywki Licealiady nie będą się odbywały”.
 -
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl