Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Nadzieja polskiej piłki trenuje w koszulce Lechii!

Rafał Wolski jest bliski przejścia do Lechii Gdańsk. Piłkarz przeszedł pomyślnie testy medyczne i ustalił z klubem warunki indywidualnego kontraktu. Finalizowane są jeszcze sprawy transferowe między Lechią a włoską Fiorentiną, dotychczasowym klubem 23-letniego piłkarza.

Nadzieja polskiej piłki trenuje w koszulce Lechii!
A
A
data publikacji: 24 czerwca 2016 r.

Rafał Wolski
Rafał Wolski
Lechia Gdańsk

Wolski nominalnie jest zawodnikiem Wisły Kraków, z której do 30 czerwca 2016 był wypożyczony do Fiorentiny. Władze krakowskiego klubu wyraziły zgodę na podjęcie treningów z Lechią. Dlatego po testach medycznych, które zawodnik przeszedł w klinice Rehasport, udał się do Gniewina, gdzie biało-zieloni przebywają na obozie przygotowawczym.

- Chcę jak najszybciej dołączyć do drużyny, która od poniedziałku przebywa na zgrupowaniu i zacząć nadrabiać drobne zaległości. Mam nadzieję, że rozmowy między Fiorentiną a Lechią szybko dobrną do pomyślnego końca i będę mógł oficjalnie zostać zawodnikiem gdańskiej drużyny - powiedział piłkarz przed wyjazdem do Gniewina.

Wolski ma niespełna 24 lata, wystepuje na pozycji pomocnika, powszechnie uważany jest za wielki talent - na razie jednak niespełniony.

Jest wychowankiem klubu Jastrzębie Głowaczów, występował w Legii Warszawa, Bari oraz Mechelen. W reprezentacji Polski rozegrał cztery mecze, trzy pod wodzą Franciszka Smudy, który zabrał go na Euro 2012 (podczas turnieju nie wystapił), jeden u Adama Nawałki: 13 maja 2014 roku w towarzyskim meczu z Niemcami (0:0) w 90. minucie zastąpił Macieja Rybusa.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora