PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Na zakończenie sezonu w Amfiteatrze Orana – Katarzyna Skrzynecka

Na zakończenie sezonu w Amfiteatrze Orana – Katarzyna Skrzynecka
15 września o godz. 18.00 Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelag Kultury zaprasza na kolejny, a zarazem ostatni koncert w tym sezonie w Amfiteatrze Orana Parku Oruńskiego. Wystąpi znana aktorka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów Katarzyna Skrzynecka.
Katarzyna Skrzynecka wystąpi w Amfiteatrze Orana
Katarzyna Skrzynecka wystąpi w Amfiteatrze Orana
zdj. Andrzej J. Gojke/KFP


To był bardzo udany, zorganizowany po raz pierwszy, cykl letnich koncertów w odnowionym Parku Oruńskim. Rozpoczął się od występu Andrzeja Sikorowskiego. Artyści występowali w niezwykłej scenerii, w specjalnie wybudowanym Amfiteatrze Orana. Na scenie gościli też Katarzyna Dąbrowska, Sonia Bohosiewicz, Gdańska Orkiestra Promenadowa, Tomasz Olszewski i Emilian Kamiński. Dużym zainteresowaniem cieszył się występ Stanisławy Celińskiej.

Czytaj też: Park Oruński. Tłumy mieszkańców przyszły na koncert Stanisławy Celińskiej

Sezon zwieńczy w sobotę 15 września Katrzyna Skrzynecka. Jest absolwentką Wydziału Fortepianu, Wokalistyki Szkoły Muzycznej IIst. oraz Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej. Laureatka prestiżowej nagrody aktorskiej im. Zbyszka Cybulskiego. Widzowie znają ją z wielu ról filmowych i teatralnych.
Jako wokalistka, kompozytor i autorka tekstów piosenek wydała sześć solowych płyt: "Pół księżyca", "Oszaleli anieli", "Kameleo", „Moja Kolekcja” , "Koa" oraz najnowszą „For Tea”.

Katarzyna Skrzynecka wydała już sześć solowych płyt
Katarzyna Skrzynecka wydała już sześć solowych płyt
mat. Scena Muzyczna GAK


Ogromną popularność i sympatię publiczności przyniósł jej udział w superprodukcji TVN „Taniec z Gwiazdami”. W pierwszej edycji programu- tańczyła, od drugiej edycji wspólnie z Piotrem Gąsowskim przez 6 lat stanowili znakomitą i sympatyczną parę prowadzących.

Kolejny spektakularny sukces telewizyjny przyniosło jej zwycięstwo w pierwszej premierowej edycji mega show muzycznego Telewizji POLSAT „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Od drugiej edycji tego bijącego rekordy popularności show, pełni rolę Jurorki.

Początek koncertu Katarzyny Skrzyneckiej o godz. 18.00 - Amfiteatr Orana, Park Oruński. Wstęp wolny.

Więcej na ten temat w naszym: Kalendarzu Imprez

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl