PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Na zakończenie autsajder a potem już tylko walka o brąz
Na zakończenie autsajder a potem już tylko walka o brąz
W siatkarskiej PlusLidze w sezonie zasadniczym do rozegrania pozostał już tylko jeden mecz. Lotos Trefl - MKS Będzin, który w żaden sposób nie wpłynie już na pozycję gdańszczan w tabeli. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia, w hali Ergo Arena o godz. 19.

Na zakończenie sezonu zasadniczego gdańszczanie podejmują MKS Będzien. Na zdjęciu piłkę przyjmuje Piotr Gacek, libero Lotosu Trefl
Na zakończenie sezonu zasadniczego gdańszczanie podejmują MKS Będzien. Na zdjęciu piłkę przyjmuje Piotr Gacek, libero Lotosu Trefl
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Lotos Trefl ma już zapewnione trzecie miejsce i udział w rywalizacji o brązowy medal. Wicemistrzowie Polski nie obronią więc pozycji sprzed roku, ale biorąc pod uwagę budżety czołowych polskich zespołów (3-4 razy większe), to i tak duże osiągnięcie.

W miniony weekend okazało się kto będzie rywalem gdańszczan w walce o brązowy medal. Będzie nim PGE Skra Bełchatów, która w ostatniej chwili wypuściła z rąk awans do finału. Mariusz Wlazły i jego koledzy powinni wygrać z BBTS Bielsko-Biała 3:0, ale już na samym początku stracili seta, przegrywając 23:25, choć prowadzili 20:18.

- Taka jest siatkówka. Kilka błędów więcej ze strony Bełchatowa w pierwszym secie zadecydowało o tym, że pożegnali się oni z finałem - mówi Piotr Gacek, libero Lotosu Trefl.

W finale zagra więc ZAKSA Będzierzyn-Koźle i Asseco Resovia Rzeszów. Ta rywalizacja oraz o brąz między Lotosem Trefl i PGE Skrą rozpoczną się 21 kwietnia (czwartek). Będą toczyć się do trzech wygranych meczów.

Zanim do tego dojdzie gdańszczanie na zakończenie sezonu zasadniczego podejmą MKS Będzin, autsajdera PlusLigi. Faworyt jest oczywiście tylko jeden, strata choćby jednego seta przez podopiecznych trenera Andrei Anastasiego będzie niespodzianką.

- Na pewno będzie się nam grało dużo łatwiej, wiedząc, że w czołowej czwórce już jesteśmy. Uważam jednak, że każdy mecz powinno się grać z delikatną presją, jest to nieodłączne w sporcie zawodowym. Jeśli gra się bez presji, to znaczy, że gra się w mistrzostwach Polski oldbojów - przekonuje Gacek.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 12 kwietnia w Ergo Arenie. Początek o godz. 19. Bilety od 10 i 15 zł, dla dzieci do lat 13 w wyznaczonym sektorze - 2 zł.


TERMINARZ MECZÓW O 3. MIEJSCE

21 kwietnia (czwartek) PGE Skra - Lotos Trefl

22 kwietnia (piątek) PGE Skra - Lotos Trefl

26 kwietnia (wtorek) Lotos Trefl - PGE Skra

27 kwietnia (środa) Lotos Trefl - PGE Skra

1 maja (niedziela) PGE Skra - Lotos Trefl
 

Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze