PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

NA WEEKEND. Myslovitz, mikołajki i lekcja niegrzeczności

NA WEEKEND. Myslovitz, mikołajki i lekcja niegrzeczności
W mikołajkowy weekend w Gdańsku nie zabraknie atrakcji. Dwudniowe święto muzyki alternatywnej, koncert jubileuszowy zespołu Myslovitz, spektakle dla najmłodszych, warsztaty świąteczne i wystawy.

Koncerty

Zespół Myslovitz istnieje już od 20. lat. Przez ten czas ewoluowało jego brzmienie, zmienił się też wokalista – w 2012 roku Artura Rojka zastąpił Michał Kowalonek – ale grupa nadal ma wiernych fanów. Myslovitz wystąpi dla nich w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (ul. Ołowianka 1) w sobotę 5 grudnia 2015 r., z programem przygotowanym z okazji jubileuszu. Gościnnie wystąpią: Wojtek Mazolewski, Tymon Tymański, Grzegorz Halama i L.Stadt. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Bilety: 85-135 zł.

Czytaj więcej

Muzyczne atrakcje w mikołajkowy weekend odbędą się też w gdańskim klubie Żak, gdzie w piątek, 4 grudnia, rusza dwudniowe święto muzyki alternatywnej SpaceFest. Festiwal poświęcony jest takim gatunkom, jak shoegaze, space rock i alternative. W programie, oprócz koncertów, które będą odbywały się na dwóch scenach, znalazły się warsztaty muzyczne, spotkania z wykonawcami, konkursy dla młodych zespołów i prezentacje wydawnictw płytowych.

Bilety: jednodniowe 30-40 zł, karnety dwudniowe 50-70 zł.

Czytaj więcej

 

Spektakle

W mikołajkową niedzielę, 6  grudnia 2015 r., o godz. 13.15 Gdański Archipelag Kultury „Wyspa Skarbów" (ul. Turystyczna 3) zaprasza najmłodszych wraz z rodzicami na wypełniony piosenkami spektakl „Królewna Śnieżka” w wykonaniu Teatru Qfer. Dobrze znaną bajkę zobaczymy w odświeżonej, świątecznej wersji, w której oprócz tytułowej bohaterki pojawi się Pani Mikołajowa. W pozostałe role, m.in. królewny, królewicza, łowczego i krasnoludków wcielą się młodzi widzowie, na których będą czekały kostiumy.

Bilety: 10 zł.

Czytaj więcej

Teatr Wybrzeże tego dnia także przygotował teatralną atrakcję dla dzieci. W niedzielę, 6 grudnia, o godz. 11, na Dużej Scenie (Gdańsk, ul. Świętego Ducha 2) zacznie się kolejne spotkanie z cyklu „Lekcje niegrzeczności – przegląd literatury dziecięcej i młodzieżowej”. Tematem 17. lekcji będą „Przygody Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego. Lekcję, przeznaczoną dla widzów od 6. roku życia, poprowadzą aktorzy: Anna Kociarz, Małgorzata Oracz, Piotr Chys i Piotr Witkowski. Wstęp 11 zł (konieczna wcześniejsza rezerwacja w kasach biletowych teatru Wybrzeże). Po „lekcji niegrzeczności” odbędą się warsztaty teatralne nawiązujące do tematyki czytanego tekstu. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, wymagane są wcześniejsze zapisy pod adresem: weronika.lucyk@teatrwybrzeze.pl.

Czytaj więcej

Lekcji niegrzeczności udzielają najmłodszym widzom aktorzy teatru Wybrzeże.
Lekcji niegrzeczności udzielają najmłodszym widzom aktorzy teatru Wybrzeże.
Dominik Werner

 

Wystawy

Europejskie Centrum Solidarności (Gdańsk, pl. Solidarności 1) w mikołajki zamieni się w magiczną fabrykę, w której powstaną bajkowe świąteczne ozdoby. Do dyspozycji dzieci zostaną oddane pędzelki, nożyczki, kolorowe papiery i to wszystko, co posłuży do własnoręcznego stworzenia bombek, łańcuchów i kartek świątecznych. Dodatkowo czas umilą gry planszowe i obecność Świętego Mikołaja, który obdaruje prezentami w mikołajkowym losowaniu. Wszystko odbędzie się w sali wystaw czasowych w niedzielę, 6 grudnia, w godz. 12-15. Wstęp wolny. Na odwiedzających tego dnia ECS czekać będzie także Wydział Zabaw (bilet 5 zł od osoby) oraz spacer kuratorski po wystawie stałej – pierwszy z serii zaplanowanych na każdą pierwszą niedzielę miesiąca. 6 grudnia o godz. 12 oprowadzać będzie Adam Czubaszek.

Bilety: 15 zł/os. (grupowy normalny) lub 11 zł/os. (grupowy ulgowy).

Czytaj więcej

W ECS rusza fabryka św. Mikołaja.
W ECS rusza fabryka św. Mikołaja.
Grzegorz Mehring

 

W Kolonii Artystów (Gdańsk, al. Grunwaldzka 51) trwa z kolei wystawa rysunków i grafik dziennikarki Małgorzaty Halber, autorki  książki „Kołonotatnik z Bohaterem”. Z opisu wystawy: Bohater to lajfstajlowy komiks dla aktywnych i cieszących się życiem. Wesołe przygody ziemniaka skrzyżowanego z mrówkojadem rysowane na rachunkach za gaz przez Małgorzatę Halber. Prace poświęcone popularnemu Bohaterowi (inne niż te, które znalazły się w książce) można oglądać do 10 grudnia, od wtorku do soboty w godzinach 12-21.

Wstęp wolny.

Czytaj więcej

 

Więcej imprez mikołajkowych: Świąteczny grudzień w Gdańsku. Gdzie i jak się bawić

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze