Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Z Gdańska na Kilimandżaro. Panie uczczą 100-lecie praw wyborczych Polek

Katarzyna Gulczyńska, na co dzień prezeska fundacji Pokonać Raka, wymyśliła, że stulecie nadania praw wyborczych Polkom najlepiej uczcić kobiecą wyprawą na Kilimandżaro. Zaprasza chętnie Panie na spotkanie 10 maja.

Z Gdańska na Kilimandżaro. Panie uczczą 100-lecie praw wyborczych Polek
A
A
data publikacji: 01 maja 2018 r.
Katarzyna Gulczyńska - pomysłodawczyni wyprawy kobiecej na Kilimandżaro
Katarzyna Gulczyńska - pomysłodawczyni wyprawy kobiecej na Kilimandżaro
archiwum domowe

Katarzyna Gulczyńska od lat organizuje wyprawy dla ludzi z doświadczeniem onkologicznym. Mogą to być wspinaczki górskie, skoki ze spadochronem, motolotnie, wyprawy rowerowe czy kajakowe. Gulczyńska jest koordynatorką projektu “Za każdą chemię jeden szczyt” i organizuje tzw. Onko-Toury. Sama uczestniczyła w około 40 wyprawach alpinistycznych, m.in. na Aconcaguę (6960 metrów).

Teraz Gulczyńska chce z grupą kobiet zdobyć Kilimandżaro (ona sama była już tam dwa razy). - Wniesiemy na ten szczyt w Tanzanii naszą dumę z osiągnięć kobiet i naszej pozycji zawodowej - mówi. - Góry dają wolność, a my pochodzimy z Gdańska, miasta wolności. Góry dają lepszego “kopa” niż niejedna psychoterapia. Zachęcam kobiety do przyłączenia się do tej wyprawy.

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 maja (czwartek) o godz. 19.30 w “Sztuce wyboru” - Gdańsk, ul. Słowackiego 19.

Gulczyńska czeka na kobiety odważne i zmotywowane. Wspólnie mają  ustalić szczegóły wyprawy, jej datę i zastanowić się, gdzie znaleźć sponsorów. - Może firmy będą zainteresowane, by na szczyt wnieść iść logo - mówi.

Więcej informacji poda sama Gulczyńska pod nr tel. 607 339 330 oraz mailowo: kasia.gulczynska@gmail.com

- Cieszmy się, że jesteśmy kobietami - mówi Gulczyńska. - Pokażmy światu naszą radość, energię i optymizm. Zróbmy razem coś wspaniałego. W życiu wszystko jest możliwe, a ograniczenia są tylko w naszej głowie.

-
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl