Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Na spacer? Tylko z Lokalnym Przewodnikiem, który zna tajemnice swojej dzielnicy

Od czwartku, 5 kwietnia, rozpocznie się kolejny sezon wiosennych, otwartych wykładów oraz spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami, którymi są sami mieszkańcy, pasjonujący się swoją dzielnicą. W tym roku będziemy tak zwiedzać również Oliwę.

Na spacer? Tylko z Lokalnym Przewodnikiem, który zna tajemnice swojej dzielnicy
A
A
data publikacji: 05 kwietnia 2018 r.
Spacer po Nowym Porcie
Spacer po Nowym Porcie
Bartosz Bańka/IKM


- Przed nami ósme lato ze spacerami Lokalnych Przewodników i Przewodniczek, które rozpoczęliśmy od Zaspy i oprowadzania po Kolekcji Malarstwa Monumentalnego – mówi Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej. - Dziś do dzielnic, o których opowiadają mieszkańcy dołączamy szóstą – Oliwę. Program wykładów, spotkań i spacerów jest obszerny. Mamy nadzieję, że wiele osób będzie chciało poznać lepiej tę dzielnicę i latem, w roli Lokalnych Przewodników i Przewodniczek, oprowadzać będą po Oliwie alternatywnymi szlakami.

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki to po prostu pasjonaci historii swoich dzielnic. Dzielą się opowieściami z innymi gdańszczanami oraz turystami podczas bezpłatnych, letnich spacerów. Swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną uzupełniają, od kwietnia do czerwca, na otwartych wykładach.

Na spotkania może przyjść każdy zainteresowany lokalnymi opowieściami, przeszłością dzielnicy, jej mieszkańcami, przyrodą i architekturą.

Harmonogram wykładów znajduje się na: www.ikm.gda.pl/lokalni-przewodnicy-i-przewodniczki.

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl