PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Na morzu sztorm, w Gdańsku mocno wieje. Tak będzie do wieczora

Na morzu sztorm, w Gdańsku mocno wieje. Tak będzie do wieczora
Silny, porywisty wiatr ma wiać przez cały dzień, prędkość podmuchów może przekraczać 80 km/ha. - Spodziewamy się, że takie warunki potrwają do wieczora - mówi Grzegorz Pietrucha, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni. - W nocy wiatr zacznie powoli słabnąć.

Molo w Brzeźnie. Całą środę 31 maja w Gdańsku i na Pomorzu będzie silnie wiało, w strefie nadmorskiej do ponad 80 km/ha
Molo w Brzeźnie. Całą środę 31 maja w Gdańsku i na Pomorzu będzie silnie wiało, w strefie nadmorskiej do ponad 80 km/ha
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Całą środę, 31 maja, w Gdańsku i na Pomorzu będzie silnie wiało. W Gdańsku w porywach do 75 km/ha, w strefie nadmorskiej ponad 80 km/ha. Synoptycy nie informują o opadach czy burzach z gradem, które już wczoraj zapowiadane były nad Trójmiastem.

- Będzie wiało do wieczora - mówi Grzegorz Pietrucha z IMGW w Gdyni. - W nocy wiatr zacznie powoli słabnąć, w czwartek, 1 czerwca, rano powinno być już znacznie spokojniej. Nie musimy obawiać się deszczu, jeśli pojawią się opady to słabe i przelotne. 

Z powodu silnego wiatru coraz więcej wezwań mają strażacy. Jak powiedział Łukasz Płusa, rzecznik  Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Gdańsku, do godz. 14 w całym województwie strażacy wyjechali do 52. zdarzeń. Wezwania dotyczyły połamanych gałęzi, które trzeba było usuwać z ulic, domostw i samochodów.

W Gdańsku strażacy wyjeżdżali na razie kilka razy, ale wezwań jest coraz więcej.

- Wszystkie dotyczą usuwania konarów z ulic, samochodów - powiedział nam brygadier Marian Hinz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. - Jedno zdarzenie dotyczyło uszkodzonego przez gałąź samochodu, na szczęście nikomu nic się nie stało. 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl