Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Na Mariackiej zjesz tort i nie tylko. Sprawdź, jakie atrakcje czekają z okazji urodzin biblioteki

Co najmniej trzy torty, artysta z gitarą, kwiaty i oczywiście goście pojawią się we wtorek, 13 czerwca, w Filii Gdańskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Mariackiej, by świętować 10 urodziny placówki. Nie zabraknie różnych atrakcji i rodzinnej atmosfery. Wstęp jest wolny!

Na Mariackiej zjesz tort i nie tylko. Sprawdź, jakie atrakcje czekają z okazji urodzin biblioteki
A
A
data publikacji: 12 czerwca 2017 r.

Filia Gdańska mieści się przy ulicy Mariackiej. Gromadzi zbiory związane z historią naszego miasta
Filia Gdańska mieści się przy ulicy Mariackiej. Gromadzi zbiory związane z historią naszego miasta
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

- Serdecznie zapraszam wszystkich, a w szczególności tych, którzy na co dzień korzystają z Filii Gdańskiej - mówi Paweł Braun, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku. - Nasi czytelnicy znają zapewne kierownika filii Zbigniewa Walczaka i wiedzą, jak wiele robi on dla społeczności Gdańska. Wszyscy mieliśmy okazję się przekonać, że w ciągu 10 lat jego pracy, od początku istnienia Filii Gdańskiej, realizowane są tam projekty nie tylko dla tych, którzy już są miłośnikami Gdańska, ale także dla ludzi, we wszystkich grupach wiekowych, którzy chcieliby dopiero poznać dziedzictwo naszego miasta.

Zarówno jednych, jak i drugich dyrektor WiMBP w Gdańsku oraz pracownicy Filii Gdańskiej zapraszają we wtorek, 13 czerwca, do wspólnego świętowania 10-tych urodzin placówki, znajdującej się przy malowniczej ulicy Mariackiej, pod numerem 42.

Jak podkreśla dyrektor, to ważna uroczystość, kultywowana od początku działalności filii.

- Nie każda z naszych filii tak robi, ale Filia Gdańska ma taki swój lokalny zwyczaj, ze względu na swój szczególny charakter, aby co roku obchodzić swoje urodziny i spotykać się z najwierniejszymi czytelnikami oraz wszystkimi, którzy chcą uczestniczyć w tym święcie. To spotkanie niezwykle ciepłe i radosne - mówi Paweł Braun.

W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej nie brakuje tłumów przy okazji spotkań literackich i wydarzeń specjalnych. Pracownicy liczą, że taże podczas jubileuszowych urodzin nie zabraknie gości
W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej nie brakuje tłumów przy okazji spotkań literackich i wydarzeń specjalnych. Pracownicy liczą, że taże podczas jubileuszowych urodzin nie zabraknie gości
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Placówka jest już gotowa na przybycie gości, sami pracownicy także z niecierpliwością oczekują przybycia mieszkańców.

- Porządki zrobione, książki na półkach „wyklepane”, nowości gdańskie i o Gdańsku zamówione, storczyki zaczynają kwitnąć, torty się pieką, a muzyk stroi gitarę. Do pełni szczęścia brakuje nam tylko Waszej obecności, pamięci, życzliwości i uśmiechów - zapraszają pracownicy filii: Grażyna Korcz-Piasecka, Daniela Radowicz-Kmiecik i Zbigniew Walczak.

Jak udało nam się dowiedzieć, przygotowano aż trzy torty: po jednym od WiMBP, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i prezydenta Miasta Gdańska. Ale ponieważ to urodziny, i to okrągłe, niespodzianek i atrakcji może być więcej. Co prawda, prezenty absolutnie nie są wymagane, ale jeśli ktoś bardzo będzie chciał - może sprezentować filii i jej kierownikowi np. pozycję książkową o Gdańsku.

- Prezenty w postaci książkowej zawsze są mile widziane - przyznaje Paweł Braun. - Ale nie oczekujemy ich. Najbardziej ucieszy nas obecność naszych czytelników.

10. urodziny Filii Gdańskiej rozpoczną się o godz. 16.00 Wstęp wolny!

Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora