Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Na jednym godzinnym bilecie przez Metropolię. Od 1 czerwca

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej wprowadzi od 1 czerwca nowy bilet metropolitalny, ważny godzinę. Bilet będzie upoważniał do przejazdów wszystkimi autobusami, trolejbusami i tramwajami w ramach komunikacji miejskiej, należącymi do Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku, Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni i Miejskiego Zakładu Komunikacji Wejherowo.

Na jednym godzinnym bilecie przez Metropolię. Od 1 czerwca
A
A
data publikacji: 07 maja 2018 r.
Od 1 czerwca 2018 r. obowiązuje bilet metropolitalny ważny godzinę. Za 3,80 zł pojedziemy na całej trasie wszystkimi autobusami, trolejbusami i tramwajami komunikacji miejskiej ZTM, ZKM i MZK
Od 1 czerwca 2018 r. obowiązuje bilet metropolitalny ważny godzinę. Za 3,80 zł pojedziemy na całej trasie wszystkimi autobusami, trolejbusami i tramwajami komunikacji miejskiej ZTM, ZKM i MZK
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Będzie taniej i wygodniej, bo już nie musimy kupować oddzielnych biletów jednoprzejazdowych jadąc z przesiadkami. Bilet metroplitalny, ważny jedną godzinę będzie honorowany na całej trasie, a pasażerowie mogą przesiadać się do środków transportu kursujących w różnych sieciach – ZTM, ZKM i MZK.

Bilety 1-godzinne występować będą w dwóch rodzajach:

 • na linie zwykłe, w cenie 3,80 zł (1,90 zł ulgowy),

 • na linie pospieszne, nocne i zwykłe, w cenie 4,80 zł (2,40 zł ulgowy).

Godzinne bilety metropolitalne kupić będzie można za pomocą urządzeń mobilnych, korzystając z aplikacji SkyCash, MPay, GoPay lub Jakdojade.pl.

Z roku na rok rośnie popularność biletów jednoprzejazdowych kupowanych przez aplikacje mobilne. Taka możliwość została wprowadzona w 2011 roku, a w 2017 r. MZKZG sprzedał ich ponad 1,6 mln – czyli o 93 proc. więcej niż rok wcześniej.

W ostatnim kwartale ubiegłego roku MZKZG rozpoczął sprzedaż za pomocą urządzeń mobilnych biletów 24 i 72-godzinnych. Obecnie bilety te dostępne są w aplikacjach: SkyCash, MPay, GoPay i Jakdojade.pl.

Przykładowe ceny biletów:

 1. Bilet jednoprzejazdowy na linie zwykłe (obowiązuje w ZTM w Gdańsku, ZKM w Gdyni, MZK Wejherowo) kosztuje 3 zł (ulgowy 1,50 zł)
 2. Bilet 24-godzinny komunalny (obowiązuje w ZTM w Gdańsku i ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo) kosztuje 15 zł (7,50 zł)
 3. 24-godzinny kolejowo-komunalny wszystkich organizatorów
  (obowiązuje w pociągach przewoźników kolejowych: SKM (w tym na linii PKM) i PR oraz w pojazdach ZTM w Gdańsku i ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo) kosztuje 23 zł (11,50 zł)

 4. 72-godzinny komunalny (obowiązuje w ZTM w Gdańsku i ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo) kosztuje 30 zł (15 zł)

 5. 72-godzinny kolejowo-komunalny wszystkich organizatorów
  (obowiązuje w pociągach przewoźników kolejowych: SKM (w tym na linii PKM) i PR oraz w pojazdach ZTM w Gdańsku i ZKM w Gdyni i MZK Wejherowo) kosztuje 46 zł (23 zł).

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl