• Start
  • Wiadomości
  • Na 47. urodziny Uniwersytetu Gdańskiego - dni otwarte i Targi Akademia

Na 47. urodziny Uniwersytetu Gdańskiego - dni otwarte i Targi Akademia

W poniedziałek i wtorek 20-21 marca 2017 r. Uniwersytet Gdański będzie obchodził swoje święto. Z okazji 47. rocznicy powołania Uczelni odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu UG, dni otwarte Uczelni oraz Targi Akademia, podczas których będzie można zapoznać się z ofertą kształcenia największych uczelni z całej Polski.
18.03.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Tak wyglądało uroczyste posiedzenie Senatu z okazji 45. rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego, 20 marca 2015 roku

Obchody Święta Uniwersytetu Gdańskiego tradycyjnie rozpoczną się uroczystym posiedzeniem Senatu UG, które odbędzie się w poniedziałek 20 marca 2017 r. w budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego UG (Gdańsk, ul. Wita Stwosza 51).

Podczas uroczystości zostaną wręczone odznaczenia państwowe, medale Uniwersytetu Gdańskiego oraz nagrody Nauczyciela Roku im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich UG. Tegoroczni laureaci to: prof. dr hab. Stanisław Fedorowicz z Wydziału Oceanografii i Geografii, dr Tomasz Gutowski z Wydziału Ekonomicznego oraz prof. UG, dr hab. Józef Arno Włodarski z Wydziału Historycznego.

Podczas uroczystego posiedzenia, które poprowadzi JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Piotr Gwizdała, dyplom odbierze również Sara Piasecka - studentka Wydziału Ekonomicznego UG, która w tym roku zdobyła tytuł Wicemistrzyni Świata Juniorów i Mistrzyni Europy Juniorów w żeglarstwie lądowym. Ponadto z okazji 25-lecia Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego wręczone zostaną statuetki osobom wyróżnionym za działania na rzecz Uczelni i wspieranie Fundacji.

Uroczystość uświetni koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego pod dyr. prof. Marcina Tomczaka. Początek wydarzenia - o godz. 10.

Tradycyjnie już w czasie obchodów Święta Uniwersytetu Gdańskiego, w dniach 20-21 marca 2017 r. odbędą się Targi Akademia, podczas których kilkadziesiąt uczelni z całej Polski - państwowych oraz prywatnych - zaprezentuje swoją ofertę. Do dyspozycji odwiedzających będą stoiska informacyjne największych uczelni wyższych z kraju i z Pomorza, szkół pomaturalnych i wydawnictw. Zaplanowano także spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i próbne matury.

Targi Akademia odbędą się na Wydziale Prawa i Administracji UG (Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6). Stoiska będą czynne w godz. 9-14. Wstęp wolny. Szczegółowy program TUTAJ.

Z okazji święta wszystkie wydziały Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają także na Dni Otwarte. Będzie można zajrzeć do laboratoriów i pracowni, wziąć udział w licznych warsztatach, doświadczeniach i wielu innych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla odwiedzających.

20 marca 2017 r. otwarte dla zwiedzających będą: Miedzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Wydział Chemii, Wydział Ekonomiczny, Wydział Prawa i Administracji, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki, Wydział Zarządzania oraz Wydział Oceanografii i Geografii.


Dzień później, 21 marca 2017 r., Dni Otwarte odbędą się na Wydziale Biologii, Ekonomicznym, Historycznym, Nauk Społecznych, Prawa i Administracji, Zarządzania oraz w Bibliotece Głównej

Natomiast 31 marca, 3 kwietnia, 20 kwietnia i 24 kwietnia 2017 r. swoje drzwi otworzy Wydział Filologiczny.

Szczegółowy program TUTAJ.

Uniwersytet Gdański został powołany 20 marca w 1970 roku. Powstał z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. To dynamicznie rozwijająca się uczelnia, która łączy tradycję z nowoczesnością. Kształcenie we wszystkich niemal dziedzinach wiedzy akademickiej i w zawodach poszukiwanych na rynku pracy połączone jest z nowoczesnymi warunkami studiowania w jednym z największych na Pomorzu uniwersyteckich ośrodków, który został rozbudowywany w ramach Bałtyckiego Kampus Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie UG jest największą uczelnią wyższą w regionie pomorskim. Na jedenastu wydziałach studiuje ponad trzydzieści tysięcy studentów, doktorantów oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Kadra naukowa liczy tysiąc siedmiuset pracowników naukowo-dydaktycznych. Takie kierunki, jak biologia, biotechnologia, chemia, oceanografia, fizyka kwantowa, pedagogika, psychologia, prawo czy nauki ekonomiczne zaliczane są do krajowej czołówki.

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę