Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Myślą o medalu, czyli mecz, którego nie można przegrać

Limit przegranych siatkarze Lotosu Trefl mają chyba wykorzystany. Oczywiście jeśli poważnie myślą o dotarciu na podium mistrzostw Polski. W sobotę, 12 marca, o godz 20 w Ergo Arenie podejmują AZS Politechnikę Warszawską.

Myślą o medalu, czyli mecz, którego nie można przegrać
A
A
data publikacji: 11 marca 2016 r.

Wiele będzie zależeć od skutecznej obrony, czyli Piotra Gacka
Wiele będzie zależeć od skutecznej obrony, czyli Piotra Gacka
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Lotos Trefl ma 41 punktów i zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli (ma jeszcze zaległe spotkanie z BBTS Bielsko-Biała). AZS Politechnika Warszawska ma 26 punktów, co daje 10. miejsce w PlusLidze. Choćby z tego zestawienia wynika, że faworytami są gdańszczanie.

- Zabrzmi to jak zdarta płyta, ale przed nami naprawdę bardzo trudny mecz i będziemy robić wszystko, żeby przed własną publicznością zdobyć trzy ważne punkty - mówi libero wicemistrzów Polski, Piotr Gacek.

Za gdańszczanami bodaj najgorszy tydzień w tegorocznym sezonie, stoczyli dwa wyjazdowe mecze i oba przegrali. Najpierw w środę, 2 marca, w Kazaniu w Lidze Mistrzów z Zenitem, trzy dni później – w sobotę, 5 marca - w Lubinie z Cuprum. W obu nie zdobyli nawet seta.

Ten tydzień był spokojniejszy, bo bez męczących podróży. Zespół wykorzystał go na trening i mentalną odbudowę.

- Takie tygodnie bardzo różnią się od tych wyjazdowych, podczas których często brakuje czasu na spokojne przygotowania - przyznaje Gacek.

Ciekawe, czy gdańszczanie, którzy wykazywali objawy zmęczenia, doszli do siebie. Być może czekać ich będzie pięciosetowa potyczka, bo goście z Warszawy w tym sezonie spośród 21 rozegranych do tej pory meczów w PlusLidze, aż siedem kończyli tie-breakami. Z kolei podopieczni trenera Andrei Anastasiego - sześć.

- Tych pięciosetowych thrillerów faktycznie w tym sezonie graliśmy sporo, ale teraz o tym nie myślimy - mówi Gacek. - Chcemy wrócić do naszego stylu i pokazać go przed własną publicznością.

Bilety na sobotnie mecz kosztują od 10 zł (ulgowe) i 15 zł (normalne). Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia.

Specjalna oferta przygotowana została dla rodzin: w wyznaczonym sektorze za bilet dla dziecka do 13. roku życia trzeba zapłacić jedynie 2 zł! Tyle samo od osoby kosztuje bilet dla grup szkolnych.
 

-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora