PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Msza św. w kościele św. Jana w Gdańsku. Zapraszamy na transmisję w niedzielę o g. 12.00

Msza św. w kościele św. Jana w Gdańsku. Zapraszamy na transmisję w niedzielę o g. 12.00
Podczas pierwszego lockdownu wiosną 2020 r. rozpoczęliśmy na portalu gdansk.pl regularne transmisje mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Pozwalało to wielu osobom na uczestnictwo w liturgii online, bez narażania się na zakażenie Covid-19. Msze w internecie zyskały duże zainteresowanie i - mimo zniesienia wielu obostrzeń sanitarnych – wiele osób wciąż na nie czeka. Najbliższa transmisja 25 lipca o godz. 12.00.
Ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej
Ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Na przełomie czerwca i lipca dzienna liczba zakażeń Covid-19 wyraźnie spadła. 20 czerwca decyzją władz kościelnych w archidiecezji gdańskiej przestała obowiązywać dyspensa od udziału we mszy św. niedzielnej wprowadzona w ubiegłym roku w związku z pandemią. Jednak – jak wskazują liczne głosy internautów - niedzielna liturgia online z kościoła św. Jana zdobyła licznych zwolenników, zarówno w Gdańsku, jak i na cały świecie.

Kościół św. Jana w Gdańsku to niezwykłe miejsce. Odbudowana z ruin świątynia jest jednocześnie salą koncertową i teatralną Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Organizowanych jest tu wiele imprez rangi regionalnej, a nawet krajowej. Atmosferze artystycznej z pewnością sprzyja wspaniała przestrzeń kościoła, ceglane mury i filary. Odrestaurowany został słynny kamienny ołtarz główny i piękne zabytkowe organy.

Kościół św. Jana w Gdańsku
Kościół św. Jana w Gdańsku
zdj. gdansk.pl


Działa tu też prężnie duszpasterstwo środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej. Kościołem rektoralnym w ramach parafii św. Mikołaja zarządza ks. Krzysztof Niedałtowski, który też opiekuje się duszpasterstwem ludzi sztuki. To on najczęściej odprawia niedzielną liturgię i wygłasza kazanie do wiernych.

Na najbliższą transmisję zapraszamy w niedzielę 25 lipca o godz. 12.00.

 

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl