PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Pożegnanie prof. Jerzego Limona - 27 marca. Transmisja z mszy św. na gdansk.pl

Pożegnanie prof. Jerzego Limona - 27 marca. Transmisja z mszy św. na gdansk.pl
Znana jest data pogrzebu i mszy św. pożegnalnej prof. Jerzego Limona. Uroczystości odbędą się 27 marca. Msza św. w Kościele św. Jana w Gdańsku, a pogrzeb w na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie. Transmisję z mszy św. będzie można zobaczyć na portalu gdansk.pl.
Prof. Jerzy Limon
Prof. Jerzy Limon
zdj. Rafał Placek/GTS


Prof. Jerzy Limon, twórca i wieloletni dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zmarł 3 marca 2021 r. w wieku 70 lat. Zapamiętany został jako wybitny i zasłużony gdańszczanin.

Rodzina i GTS poinformowały, że uroczyste pożegnanie śp. profesora Jerzego Limona odbędzie się 27 marca 2021 roku. Pożegnalna msza św. zostanie odprawiona 27 marca o godz. 11.00 w Kościele Św. Jana w Gdańsku i będzie transmitowana na żywo w internecie.

W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią w uroczystej mszy św. będzie mogła wziąć udział jedynie najbliższa rodzina i zaproszone osoby.

Transmisja z mszy św. zostanie przeprowadzona na portalu gdansk.pl, a także będzie dostępna w serwisie YouTube Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, na stronie TeatrSzekspirowski.pl oraz w mediach społecznościowych Teatru.

Uroczystości pogrzebowe natomiast rozpoczną się 27 marca o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie i nie będą transmitowane.

Rodzina prosi o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy. W zamian prosi o wspólne wsparcie ważnych dla prof. Jerzego Limona organizacji pozarządowych. Wpłat na rzecz wybranej fundacji można dokonać, wpisując w tytule przelewu: „Pamięci Profesora”.

 

Fundacja Theatrum Gedanense
ftg.pl
nr konta bankowego: BNP Paribas 34 1600 1303 0004 1001 9038 3001

 

Fundacja Wspierania Rozwoju Ja Też
https://jatez.org.pl/kontakt
nr konta bankowego: Alior Bank 06 2490 0005 0000 4600 6123 8067

 

Księga kondolencyjna poświęcona pamięci profesora Jerzego Limona jest wyłożona w holu wejściowym Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego codziennie w godzinach 12:30 – 18.00. Do księgi kondolencyjnej wystawione w siedzibie Rady Miasta Gdańska wpisali się m.in. prezydent Aleksandra Dulkiewicz, marszałek województwa Mieczysław Struk.

Cały czas można też wpisać się do ksiąg online: na stronie Fundacji Theatrum Gedanense i portalu gdansk.pl.Zobacz filmowe wspomnienie prof. Jerzego Limona

 
oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl