PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie. W sobotę treningi i eliminacje, w niedzielę wyścigi
Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie. W sobotę treningi i eliminacje, w niedzielę wyścigi
W sobotę i niedzielę, 8-9 września, na torze przy ul. Starogardzkiej w Gdańsku odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w motocrossie. W zawodach weźmie udział 76 zawodniczek i zawodników reprezentujących 12 krajów.
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gdańsku odbywały się już w 2017 roku
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gdańsku odbywały się już w 2017 roku
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W tym roku zawody rozgrywane będą w klasach 2x EMX85, EMX125, EMX250, federacje zrzeszone w FIM-EUROPE mogą wystawić po jednym zespole kobiecym (2 zawodniczki) i jednym męskim (4 zawodników). Polska jako organizator ma prawo wystawić dwa teamy. O końcowej klasyfikacji decydują starty wszystkich zawodników danej reprezentacji.

Drużynowe Mistrzostwa Europy odbywały się w Gdańsku także w 2017 roku. Wówczas wśród mężczyzn wygrali Francuzi przed Duńczykami i Włochami, w rywalizacji kobiet najlepsze były Holenderki przed Włoszkami i Niemkami. 


Na tor przy ul. Starogardzkiej organizatorzy zapraszają już w sobotę, 8 września. Tego dnia od godz. 10.00 do 12.30 odbywają się treningi, w godz 14.20-17.00 wyścigi kwalifikacyjne. Na kibiców czekają dodatkowe atrakcje, m.in. przejażdżki małymi motocyklami, pokazy militarne oraz plac zabaw dla dzieci.

Finały odbędą się w niedzielę, 9 września. Na godz. 10.30 zaplanowano oficjalne otwarcie zawodów. Po godz. 11.00 rozpoczną się wyścigi, które potrwają do godz. 17.30. Dekoracja zwycięzców powinna się odbyć ok. godz. 18.00. 

Lista startowa mężczyzn (439.34 KB)
Lista startowa kobiet (331.16 KB)

Zawody są biletowane. Koszt 30 zł (bilet zakupiony w sobotę upoważnia do wejścia na zawody również w niedzielę), bilety można nabyć jedynie przy wejściu na tor i wyłącznie za gotówkę. Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo. 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl