Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Most na Wyspę Sobieszewską. Bez ruchu wahadłowego na czas majówki

Budowa mostu łączącego Wyspę Sobieszewską ze stałym lądem nie zwalnia tempa. W pierwszej połowie maja powinno zakończyć się palowanie pod przyszły wiadukt. Ze względu na rozpoczynający się właśnie długi weekend kwietniowo-majowy Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, w porozumieniu z drogowcami, zdecydowała o zniesieniu obecnego ruchu wahadłowego. Dzięki temu turyści i mieszkańcy mogą wygodniej dostać na wyspę.

Most na Wyspę Sobieszewską. Bez ruchu wahadłowego na czas majówki
A
A
data publikacji: 28 kwietnia 2017 r.

Palowanie pod przyszły most na Wyspę Sobieszewską dobiega już końca
Palowanie pod przyszły most na Wyspę Sobieszewską dobiega już końca
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

W piątek, 28 kwietnia, na drodze wojewódzkiej nr 501 od strony Wiślinki zlikwidowano ruch wahadłowy. Zmiana obowiązywać będzie przez okres długiego weekendu majowego. Powrót do poprzedniej organizacji ruchu nastąpi 4 maja br. To ukłon w stronę mieszkańców i turystów, którzy planują spędzić majówkę na gdańskiej wyspie.

Na Martwej Wiśle trwają jeszcze prace palowe. Te powinny zakończyć się na początku maja. Obecnie trwa wiercenie pali na ostatniej z sześciu podpór, a na pozostałych podporach przeprowadzane są próby obciążeniowe pali.

- Do wykonania pozostało wybetonowanie pali ostatniej z podpór oraz wykonanie na nich prób obciążeniowych – informuje Anna Ślusarska z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - W przypadku prac brzegowych, obecnie wykonywane są oczepy (poziome belki łączące główne słupy – red.) oraz zbrojenie ścianek szczelnych brzegów.

Trwa też budowa nasypu drogowego na dojeździe do przyszłego mostu po stronie Wiślinki. Ułożono już nawierzchnię jezdni drogi wojewódzkiej nr 501, do tego wzmocniono podłoże i ustawiono krawężniki na odcinku od skrzyżowania drogi wojewódzkiej 501 z ulicami Piaskową i Łąkową w kierunku wiaduktu. Na całej, nowo budowanej, ul. Piaskowej również ułożono warstwy nawierzchni jezdni.

Zobacz, jak przebiegały prace na placu budowy mostu na Wyspę Sobieszewską w pierwszej połowie kwietnia br.

                      

Budowany zwodzony most na Wyspę Sobieszewską stanowić będzie część drogi wojewódzkiej nr 501. Zastąpi on przestarzały most pontonowy, który utrudnia ruch i kierowcom, i żeglarzom. Długość samego obiektu wynosić będzie 173 metry, a ze skrzydłami - 181,5 m.

Inwestycja powinna zakończyć się w 2017 r. Na pierwszy kwartał 2018 r. zaplanowano procedurę odbiorową.

Przeczytaj także:
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora