PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Czas biegaczy - w sobotę. AmberExpo Półmaraton Gdańsk memoriałem Pawła Adamowicza

Czas biegaczy - w sobotę. AmberExpo Półmaraton Gdańsk memoriałem Pawła Adamowicza
To już szósta edycja biegu, która co roku cieszy się dużą popularnością. Tym razem zawodnicy po raz pierwszy będą mieli do wyboru trzy dystanse: półmaraton, 10 km w ramach Nocnej Dychy i Bieg na Piątkę. Już w ten weekend, 16-17 listopada będzie można dopingować amatorów biegania. W tych dniach należy spodziewać się także utrudnień w ruchu - sprawdź.
To już szósta edycja półmaratonu, która co roku cieszy się dużą popularnością
To już szósta edycja półmaratonu, która co roku cieszy się dużą popularnością
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

 

Trasa AmberExpo Pólmaraton Gdańsk prowadzi w pobliżu największych atrakcji i symboli architektonicznych Gdańska. Mnogość dystansów i dodatkowych klasyfikacji sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, a na zawodach dobrze będą się bawiły całe rodziny. Kolejny raz zawodnicy będą mogli rywalizować w ramach dodatkowych klasyfikacji jak np. Firmowa Piątka czy Bieg z wózkiem dziecięcym, czyli klasyfikacja dla firm, które będą walczyły o miano najlepszego teamu na tym dystansie. Aby zostać sklasyfikowanym w ramach "Firmowej Piątki" drużyna musi składać się przynajmniej z pięciu zawodników, którzy podadzą taką samą nazwę w polu "klub". Imprezą towarzyszącą będą także zawody biegowe dla dzieci - Amber Kids na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 metrów.

Trasy AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2019 są atestowane przez PZLA i pozostaną bez zmian w stosunku do ubiegłorocznej edycji, co będzie doskonałą okazją do sprawdzenia się ponownie na tej samej trasie i porównania wyników.

W tym roku po raz pierwszy bieg jest memoriałem tragicznie zmarłego śp. Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który uważał sport za dziedzinę bardzo ważną dla społeczeństwa, łagodzącą agresję. Za jego kadencji wybudowano stadion na Euro 2012, halę na granicy Gdańska i Sopotu, jak również wiele przyszkolnych boisk, kilka nowych basenów czy dziesiątki kilometrów ścieżek rowerowych. Inwestycje te są swoistą wizytówką Gdańska. Prezydent Paweł Adamowicz wspólnie z Miastem Gdańsk od wielu lat wspierał rozwój imprez biegowych. W ubiegłym roku osobiście na mecie wręczał medale podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Za zgodą małżonki prezydenta - Magdaleny Adamowicz tegoroczna edycja biegu będzie nosi nazwę AmberExpo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza.

 

W tym roku po raz pierwszy bieg jest memoriałem tragicznie zmarłego śp. Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który był wielkim orędownikiem sportu.
W tym roku po raz pierwszy bieg jest memoriałem tragicznie zmarłego śp. Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, który był wielkim orędownikiem sportu.
Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

 

Organizatorzy wydarzenia na stronie www.polmaratongdansk.pl utworzyli również specjalną zakładkę poświęconą Panu Prezydentowi Pawłowi Adamowiczowi. Zawody odbędą się w dniach 16-17.11.2019 na halach AmberExpo w Gdańsku.

Odbiór pakietów startowych możliwy jest tylko w sobotę, 16 listopada. Warto sprawdzić, w jakich godzinach można odebrać pakiet na odpowiedni dystans, zwłaszcza, że w tym roku są trzy dystanse i sporo imprez towarzyszących. Biuro zawodów zlokalizowane będzie w hali C AmberExpo (ul. Żaglowa 11, Gdańsk).

Największym zainteresowaniem cieszy się bieg główny - półmaraton, na który zapisało się już ponad 3600 zawodników. W ubiegłym roku gdański półmaraton z 3377 finiszerami był dziesiątym największym biegiem na dystansie 21,097km w kraju. Rekord frekwencji imprezy padł w 2017 roku, gdy do mety dotarło 3674 biegaczy.

Warto dodać, że 17 listopada, w godzinach 9:00-13:00 podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza zorganizowana zostanie zbiórka krwi przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Ambulans do poboru krwi z wyspecjalizowanym personelem, znajdziecie przed głównym wejściem do hali AmberExpo przy ul. Żaglowej 11. Każdy może pomóc! W dniach 16-17 listopada należy spodziewać się także utrudnień w ruchu na ulicach Gdańska.

Organizatorami imprezy są AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku oraz LABOSPORT Polska.

 

UTRUDNIENIA W RUCHU:

Sobota (16.11), w związku z imprezą Nocna Dycha wystąpią utrudnienia w ruchu. ul. Żaglowa oraz ul. Pokoleń Lechii Gdańsk będą zamknięte dla ruchu drogowego w godzinach 16:30-20:30. Ul. Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Nowomiejska, Popiełuszki oraz Rybaki Górne będą zamknięte dla ruchu drogowego w godzinach 17:00-20:00. Kierowcy poruszający się pomiędzy Centrum a Nowym Portem proszeni są o objazd trasy zawodów przez Al. Hallera lub trasę Majora Sucharskiego.

Niedziela (17.11) ul. Żaglowa oraz Pokoleń Lechii Gdańsk będą zamknięte dla ruchu w godzinach 07:00-16:30. Ruch na pozostałej części trasy tj. na ul. Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Piastowskie, Podwale Grodzkie, Błędnik, al. Zwycięstwa, Grunwaldzka, Pomorska, Chłopska, Czarny Dwór, Płażyńskiego będzie wyłączany lub ograniczany kaskadowo.

Program imprezy AmberExpo Pólmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza można sprawdzić TUTAJ  

Program imprezy Nocna Dycha można sprawdzić TUTAJ. 

Program imprezy Bieg na Piątkę można sprawdzić TUTAJ

Mapa AmberExpo Półmaraton Gdańsk im. Pawła Adamowicza
 
CZYTAJ TAKŻE:
AmberExpo Półmaraton Gdańsk. Białorusinka i Kenijczyk najszybsi
 
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze
oprac. ADwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. AD - najnowsze