PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Modernizacje trzech szkolnych basenów. Na jakim etapie są prowadzone prace?

Modernizacje trzech szkolnych basenów. Na jakim etapie są prowadzone prace?
Kolejne budynki gdańskich szkół przechodzą remonty termomodernizacyjne. W dwóch placówkach, dodatkowo, zaplanowano modernizacje znajdujących się na ich terenie pływalni. We wrześniu uczniowie będą mogli popływać w odnowionym obiekcie w SP nr 42. W SP nr 2 w Pieckach-Migowie trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość i poczekać do roku 2022. Podobnie sytuacja wygląda w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku, gdzie prace remontowe obejmują jedynie pływalnię.
W Szkole Podstawowej nr 42 ułożono płytki w niecce basenowej, a także przygotowano ściany i podłogi do układania płytek w sanitariatach
W Szkole Podstawowej nr 42 ułożono płytki w niecce basenowej, a także przygotowano ściany i podłogi do układania płytek w sanitariatach
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Suchanino

W remontowanej pływalni w Szkole Podstawowej nr 42 ułożono już płytki w niecce basenowej, a także przygotowano ściany i podłogi do układania płytek w sanitariatach.

Inwestycja realizowana jest w ramach termomodernizacji całego gmachu szkolnego. Projekt zakłada ocieplenie ścian zewnętrznych i wymianę wewnętrznych instalacji szkoły, jak i modernizację znajdującego się tutaj basenu, którego długość wynosi 25metrów.

W budynku wymieniono już okna i drzwi. Do tego przebudowane zostanie wejście do szkoły wraz ze schodami i balustradami. Szkoła zyska także nowe oświetlenie zewnętrzne.

Przebudowa pływalni zakończy się w sierpniu 2021 r., natomiast termomodernizacja - w październiku 2021 r.

Umowę na realizację zadania DRMG podpisało z firmą PBE "ELBUD" Gdańsk S.A. Realizacja inwestycji pochłonie blisko 16,9 mln złotych. Jest ona częścią programu kompleksowej termomodernizacji placówek oświatowych w Gdańsku, który otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

Piecki- Migowo

Szkoła Podstawowa nr 2 to jeden z największych kompleksów oświatowych w Gdańsku. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 9 tys. metrów kwadratowych. W szkole przy ul. Marusarzówny odnowiony zostanie basen i sala gimnastyczna, a elewacja całego budynku poddana zostanie termomodernizacji.

W ramach inwestycji szkoła zostanie więc docieplona i zyska nową elewację. Zaplanowano również wymianę okien i drzwi oraz budowę podjazdów dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie prace związane z termomodernizacją zakończą się w sierpniu 2022 r.

Nieco wcześniej, bo w lipcu 2022 r., zakończy się przebudowa przyszkolnego basenu, która zakłada nie tylko przebudowę niecki basenu, ale także kompleksowy remont szatni i zaplecza pływalni. Obecnie prowadzone są roboty rozbiórkowe w zespole sportowym: basen i hala sportowa, a także demontaże instalacji wentylacji, centralnego ogrzewania i technologii wody basenowej. Zdemontowano też parkiety i posadzki w salach sportowych. Roboty wykonuje firma RenCraft sp. z o.o. z Bydgoszczy. Inwestycja pochłonie 21,5 mln złotych.

 

W Zespole Szkół Kreowania Wizerunku prowadzone są prace związane z wykonaniem fundamentów niecki basenowej
W Zespole Szkół Kreowania Wizerunku prowadzone są prace związane z wykonaniem fundamentów niecki basenowej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Przymorze Wielkie

W Zespole Szkół Kreowania Wizerunku zaplanowano przebudowę samej pływalni, w tym niecki basenu, która mieć będzie wymiary 16,5 m x 8 m. Wyremontowane zostanie też zaplecze z szatniami i łazienkami. W budynku zamontowany zostanie nowy system wentylacji, a także nowa instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Przewidziano także montaż monitoringu.

Obecnie trwają tu roboty instalacyjne, w tym wykonywanie wentylacji mechanicznej i instalacji sanitarnej. Przebudowywane jest zaplecze basenu i szatnie. Rozpoczęto też wykonywanie fundamentów niecki.

Wykonawcą prac jest firma Noj-Bud Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniesie ponad 4,3 mln złotych. Prace zakończą się w styczniu 2022 r.

 

W Gdańsku działa obecnie 12 basenów, z czego cztery pływalnie: Chełm, Osowa, Stogi i Orunia znajdują się pod opieką Gdańskiego Ośrodka Sportu. Natomiast osiem basenów połączonych jest z placówkami oświatowymi: SP nr 2, SP nr 42, SP nr 76, XV LO, Zespół Szkół Kształcenia Wizerunku, Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Sportowych i Ogólnokształcących oraz Pozytywna SP.

 

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl