PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mobilny Dom Kultury ruszył w miasto. Jakie atrakcje czekają? Zobacz naszą wtorkową rozmowę

Mobilny Dom Kultury ruszył w miasto. Jakie atrakcje czekają? Zobacz naszą wtorkową rozmowę
Gośćmi wtorkowego (13 lipca) programu „Wszystkie strony miasta” będą dyrektor Gdańskiego Archipelagu Kultury Teresa Kuśmierska i specjalista ds. PR w GAK Paulina Chełmińska. Opowiedzą o cieszącej się dużą popularnością wśród mieszkańców inicjatywie Mobilny Dom Kultury, zaproszą na najciekawsze wydarzenia i przypomną, w których dzielnicach znajdziemy MDK. Rozmowę prowadzi Agata Olszewska.
Mobilny Dom Kultury to pierwsza tego typu inicjatywa na Pomorzu. Projekt powstał z ramienia placówek Gdańskiego Archipelagu Kultury. Nie mogło go zabraknąć w gdańskich dzielnicach i w te wakacje!
Mobilny Dom Kultury to pierwsza tego typu inicjatywa na Pomorzu. Projekt powstał z ramienia placówek Gdańskiego Archipelagu Kultury. Nie mogło go zabraknąć w gdańskich dzielnicach i w te wakacje!
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

 

Mobilny Dom Kultury już po raz piąty wyruszył w trasę po Gdańsku. Od 10 lipca, w każdy weekend aż do 21 sierpnia piętrowy autobus oferujący moc atrakcji i wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, będzie przemieszczał się po dzielnicach. W pierwszy weekend odwiedził Park Diany w Osowej - w następne znajdziemy go w Nowym Porcie, na Kokoszkach, Żabiance, Chełmie, Pieckach Migowo, Jasieniu i Ujeścisku-Łostowicach.

O niezwykłej inicjatywie, obejmującej 8 dzielnic, ponad 130 wydarzeń, i wielu zaangażowanych w tworzenie bogatego programu osób: animatorów kultury, artystów i muzyków, we wtorek, 13 lipca podczas kolejnego odcinka naszego wideoczatu „Wszystkie strony miasta” opowiedzą będą dyrektor Gdańskiego Archipelagu Kultury Teresa Kuśmierska i specjalista ds. PR w GAK Paulina Chełmińska.

Będzie to okazja, by poznać bliżej program warsztatów i działań artystycznych, oraz temat przewodni tegorocznego Mobilnego Domu Kultury, którym jest ekologia, związek człowieka z naturą, wtórne wykorzystanie materiałów oraz odkrywanie lokalnych zasobów przyrodniczych. Goście opowiedzą też, jakie ciekawe postaci będzie można spotkać w wakacje - będą to mi.n. Czesław Podleśny, Katarzyna Jackowska, Krzysztof Topolski czy Anną Brudzińska.

- Poprzez projekt, Gdański Archipelag Kultury chciałby rozbudzić w dzieciach i młodzieży kreatywność i ciekawość świata oraz zachęcić ich do dbania o otaczającą ich przestrzeń. Celem tych działań jest przede wszystkim podniesienie umiejętności artystycznych oraz umożliwienie uczestnikom zdobycia kompetencji świadomego, krytycznego, a także twórczego korzystania z przekazu kulturowego, dzięki różnorodnym formom edukacyjnym - zaprasza Paulina Chełmińska, dodając, że wiele atrakcji czeka także na dorosłych mieszkańców.

„Wszystkie strony miasta” rozpoczną się o godzinie 11:00. Rozmowę prowadzi Agata Olszewska.

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl