PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Mobilny Dom Kultury już po raz piąty wyrusza w trasę po Gdańsku HARMONOGRAM

Mobilny Dom Kultury już po raz piąty wyrusza w trasę po Gdańsku HARMONOGRAM
8 dzielnic, ponad 130 wydarzeń, a to wszystko w dwa miesiące wakacji. Od 10 lipca, w każdy weekend aż do 21 sierpnia piętrowy autobus Mobilnego Domu Kultury będzie przemieszczał się po gdańskich dzielnicach. Znajdziecie go w Osowej, Nowym Porcie, na Kokoszkach, Żabiance, Chełmie, Pieckach-Migowo, Jasieniu i Ujeścisku-Łostowicach.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Mobilny dom kultury odwiedza wiele różnych lokalizacji. Nz. działania w dzielnic Osowa
Mobilny dom kultury odwiedza wiele różnych lokalizacji. Nz. działania w dzielnic Osowa
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Tematem przewodnim MDK jest w tym roku ekologia, związek człowieka z naturą, wtórne wykorzystanie materiałów oraz odkrywanie lokalnych zasobów przyrodniczych, dlatego większość warsztatów i działań artystycznych będzie oparta na wątku ekologicznym.

Mieszkańcy odwiedzanych przez Mobilny Dom Kultury dzielnic, będą mieli okazję spotkania z artystami tworzącymi w przestrzeni publicznej m.in. z: Czesławem Podleśnym, Katarzyną Jackowską, Krzysztofem Topolskim czy Anną Brudzińską. Będą mieli również możliwość bezpośredniego udziału w cyklu twórczym, poznaniu technik artystycznych oraz rozmowy z twórcą. Poprzez projekt, Gdański Archipelag Kultury chciałby rozbudzić w dzieciach i młodzieży kreatywność i ciekawość świata oraz zachęcić ich do dbania o otaczającą ich przestrzeń. Celem tych działań jest przede wszystkim podniesienie umiejętności artystycznych oraz umożliwienie uczestnikom zdobycia kompetencji świadomego, krytycznego, a także twórczego korzystania z przekazu kulturowego, dzięki różnorodnym formom edukacyjnym.

Wydarzenia w każdej z dzielnic rozpoczynają się o godzinie 10.00 porannym spacerem przyrodniczym, wypełnione będą zabawą, nauką, spotkaniami z ludźmi a kończyć będą się koncertem z piętrowego autobusu, który rozpoczynać się będzie o 17.00, a będzie znakiem rozpoznawczym Mobilnego Domu Kultury 2021.

Ubiegłoroczny mobilny dom kultury w Nowym Porcie
Ubiegłoroczny mobilny dom kultury w Nowym Porcie
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Warto również wspomnieć, że wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Mobilnego Domu Kultury są bezpłatne, a udział w nich może każdy, bez względu na metrykę urodzenia czy miejsce zamieszkania. Gdański Archipelag Kultury zaprasza wszystkich do wspólnego przemieszczania się po dzielnicach.

Harmonogram poszczególnych dzielnic:

10.07 – Osowa (Park Diany, przy skateparku)
11.07 – Nowy Port (pl. ks. prał. Gustkowicza)
17.07 – Kokoszki (przy Pozytywnej Szkole Podstawowej)
23.07 – Nowy Port (pl. ks. prał. Gustkowicza)
24.07 – Chełm (boisko OSIR)
25.07 – Piecki Migowo (plac u zbiegu Bulońskiej i Rakoczego)
31.07 – Żabianka (plac przy ul. Sztormowej 7 – stare boiska)
07.08 – Jasień (ul. Potęgowska – Zielony Staw)
21.08 Ujeścisko-Łostowice (zbiornik retencyjny Augustowska)