• Start
  • Wiadomości
  • Młodzieżowa Rada Miasta prosi uczniów o opinię w sprawie zdalnej edukacji ANKIETA

Młodzieżowa Rada Miasta prosi uczniów o opinię w sprawie zdalnej edukacji ANKIETA

Młodzieżowa Rada Miasta przygotowała ankietę online dotyczącą zdalnej edukacji, skierowaną do uczniów gdańskich szkół samorządowych. Na jej podstawie powstanie raport, który zostanie przekazany władzom miasta.
28.10.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Drugi raz w tym roku z powodu epidemii Covid-19 wprowadzono od IV klasy zdalne nauczanie
Drugi raz w tym roku z powodu epidemii Covid-19 wprowadzono od IV klasy zdalne nauczanie
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP

Ankieta online

Jesteś uczniem? Wypełnij ankietę online - zachęca Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska. Młodzi radni chcą mieć wiedzę na temat tego, jak w praktyce udaje się realizować i jakie przynosi efekty zdalne nauczanie. To już kolejna tego typu inicjatywa.

- Ze względu na powrót zdalnego nauczania planujemy sporządzić drugi raport w celu sprawdzenia, czy jakość zdalnych lekcji się podniosła – mówi Jakub Hamanowicz z Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. – Dzięki ankiecie chcemy sprawdzić, jak sytuacja wygląda dziś. Co się zmieniło, czy komfort lekcji online jest lepszy. Chcielibyśmy, aby system nauki zdalnej umożliwiał kształcenie na najwyższym możliwym poziomie, w jak najbardziej przyjaznej dla uczniów formie. Aby do tego doprowadzić, potrzebujemy głosu uczniów.

Ankieta składa się z kilkunastu pytań, a wypełnić ją można i od razu przesłać na TUTAJ.

Pierwszy raport przekazany w maju

Jest to już druga ankieta, którą przygotowała Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska. Na podstawie pierwszej – przeprowadzonej w połowie kwietnia, w której wzięło udział ponad 2100 osób – w maju tego roku powstał raport przekazany został władzom miasta.

- To bardzo ważny materiał dla gdańskiej edukacji. Wyniki przekazałem dyrektorom gdańskich placówek oświatowych – mówił w maju Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji u usług społecznych. – Szczególną uwagę zwróciłem na to, co podkreślali uczniowie: objętość prac domowych, zadawana w tym czasie. Traktujmy tę ankietę jako wskazówkę, jak dalej realizować zajęcia zdalnie.

Jak wynika z raportu, większość badanych uczniów oceniła poziom nauki zdalnej w swojej szkole dobrze (38% respondentów) lub przeciętnie (35%). Co ciekawe, równo po 12% uczniów oceniło poziom swojej edukacji zdalnej świetnie i źle. a 3% badanych wybrała odpowiedź „fatalnie”.

Z raportem można zapoznać się w całości TUTAJ.

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej