PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Młodzi hokeiści Stoczniowca na trzecim miejscu w międzynarodowym turnieju Olivia Cup

Młodzi hokeiści Stoczniowca na trzecim miejscu w międzynarodowym turnieju Olivia Cup
Gdańszczanie w spotkaniu o trzecie miejsce okazali się minimalnie lepsi od Akademii Hokejowej Legii Warszawa. Zwycięstwo przypadło drużynie 2007 Kaliningrad. W ciągu dwóch dni zmagań - w sobotę i niedzielę, 14-15 kwietnia - na tafli w hali Olivia rywalizowało ponad 150 młodych hokeistów z czterech krajów.

Drużyny hokeistów Stoczniowca Gdańsk w turnieju Olivia Cup zajęły trzecie i ósme miejsce
Drużyny hokeistów Stoczniowca Gdańsk w turnieju Olivia Cup zajęły trzecie i ósme miejsce
fot. Aga Dawid

- O wygraną w turnieju walczyły cztery równorzędne drużyny. Chodzi tu o nasz pierwszy team, zespół Legii oraz przedstawicieli rosyjskiego Feniksa i drużynę HCM Jaromer z Czech. Starcia były naprawdę zacięte i ogromnie emocjonujące. Walka toczyła się właściwie do ostatnich sekund, a wszystkie drużyny zostawiły na lodzie dużo serca - mówi trener Stoczniowca Krzysztof Lehmann.

Biało-niebiescy po wygraniu swoich spotkań grupowych w półfinale trafili na rosyjski Feniks 2007 Kaliningrad. Młodzi gdańszczanie przegrali 3:4, decydującą o zwycięstwie rywali bramkę, tracąc na cztery minuty przed końcem meczu.

W spotkaniu o trzecie miejsce Stoczniowcy 2:1 zwyciężyli Legię Warszawa, a rozstrzygający gol padł z rzutu karnego. W regulaminowym czasie na tablicy widniał rezultat 1:1.

Trochę gorzej spisała się druga drużyna Stoczniowca, która zajęła w imprezie 8. miejsce.

- Także tutaj należą się słowa uznania. Chłopcy walczyli z całych sił o jak najlepsze miejsce, wynik i wrażenie. W grupie przegrali z rosyjskim Svetlogorcem 0:5, a w meczu o siódmą lokatę, grając z tymi samymi Rosjanami, w regulaminowym czasie remisowali 3:3 i dopiero wyższość rywali uznali po serii rzutów karnych - dodaje Lehmann.

Spotkanie finałowe rozegrały zespoły Feniksa 2007 oraz czeskiego HCM Jaromer. Więcej powodów do radości mieli hokeiści z Rosji, choć młodzi czesi wyróżniali się bardzo dobrą techniką jazdy na łyżwach i kontrolą krążka.

- Dwa lata z rzędu w turnieju Olivia Cup zwyciężała ekipa Stoczniowca. W tym roku młodzi gdańszczanie zajęli trzecie miejsce. Nasze zespoły są w czołówce Olivia Cup. Jest to bardzo przyjemny efekt pracy trenerów i oczywiście samych młodych hokeistów - zaznaczył Marek Kostecki, prezes Stoczniowca. - Najważniejsze, że dzięki takim turniejom i rywalizacji z rówieśnikami zza granicy, sprawdzamy własne umiejętności. Tylko wtedy jesteśmy świadomi co trzeba poprawić i czego się jeszcze nauczyć, żeby być lepszym sportowcem.

W turnieju współorganizowanym przez Miasto Gdańsk oraz klub GKS Stoczniowiec pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, na tafli Hali Olivia rywalizowało ponad 150. młodych hokeistów.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl