PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Młodzi żużlowcy w sobotę w Gdańsku powalczą o medale Mistrzostw Europy Par

Młodzi żużlowcy w sobotę w Gdańsku powalczą o medale Mistrzostw Europy Par
W reprezentacji Polski pojadą Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski i Michał Curzytek. - Są najlepsi w swojej kategorii wiekowej i dobrze rokują na kolejne lata - mówi trener kadry narodowej Rafał Dobrucki. Mistrzostwa Europy Par do lat 19 odbędą się w sobotę, 5 czerwca, na torze przy ul. Zawodników w Gdańsku. Początek o godz. 15.00.
Mateusz Cierniak przed rokiem wraz z kolegami stawał na trzecim miejscu podium
Mateusz Cierniak przed rokiem wraz z kolegami stawał na trzecim miejscu podium
fot. SpeedwayEvents.pl

 

Zawody organizowane są od 2018 roku pod patronatem FIM Europe. W latach 2018-2020 jako European U19 Speedway Pairs Cup, od 2021 roku - European U19 Pairs Speedway Championship. 

Złotymi medalistami byli do tej pory Polacy (2018), Duńczycy (2019) i Czesi (2020). Przed rokiem biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce. W tamtej drużynie był m.in. Mateusz Cierniak (Motor Lublin), który w tym roku będzie liderem polskiej pary. Obok niego w reprezentacji na zawody w Gdańsku znaleźli się Bartłomiej Kowalski (Eltrox Włókniarz Częstochowa) i w roli rezerwowego Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław).

- Nie jest tajemnicą, którzy zawodnicy są najlepsi w kategorii wiekowej do lat dziewiętnastu i spośród nich musiałem dokonywać wyboru. Cała trójka miała niedawno okazję zaprezentować się w finale Brązowego Kasku w Gdańsku i zrobiła solidny wynik. Dokonali tego na obiekcie, na którym rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Par do lat 19, stąd moja decyzja. Poza tym wiem, że są to zdecydowanie zawodnicy, którzy dobrze rokują na kolejne lata - zaznaczył Rafał Dobrucki, trener kadry narodowej.

Finał Brązowego Kasku odbył się 1 maja, wygrał Cierniak przed Kowalskim i Curzytkiem. 


Mistrzostwa Europy Par do lat 19 odbędą się na torze przy ul. Zawodników w Gdańsku w sobotę, 5 maja. Początek o godz. 15.00. Rywalami Polaków będą młodzi żużlowcy z Czech, Danii, Wielkiej Brytanii, Łotwy, Niemiec i Szwecji. 

Informacje dla kibiców

Wstęp na trybuny będzie się odbywał na podstawie programu zawodów w cenie 10 zł, który zostanie dystrybuowany na stoiskach stacjonarnych w okolicach stadionu. Dzieci i młodzież do 15. roku życia oraz osoby niepełnosprawne - wstęp bezpłatny.

Impreza odbędzie się zgodnie z obowiązującym regulaminem sanitarnym.

Otwarte zostaną dwie bramy: od strony ul. Długie Ogrody oraz od ul. Sadowej, przy stacji benzynowej. Wejście na stadion będzie odbywało się bramą numer 6. Dla kibiców udostępniona zostanie trybuna główna i trybuna numer 2.

Chętne osoby niepełnosprawne prosimy o zgłoszenia - do 1 czerwca - pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości “Bilet Gdańsk”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie drogą mailową kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl