Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Mistrzostwa Europy. Ostatnie bilety na mecze Polaków w Ergo Arenie

Polska na przełomie sierpnia i września będzie gospodarzem mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. Biało-czerwoni mecz otwarcia z Serbią zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie, kolejne dwa spotkania grupowe w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. W środę, 10 maja, do sprzedaży trafi po kilkaset ostatnich biletów na mecze Polaków.

Mistrzostwa Europy. Ostatnie bilety na mecze Polaków w Ergo Arenie
A
A
data publikacji: 04 maja 2017 r.

W 2013 roku mistrzostwa Europy siatkarzy rozgrywane były w Danii i Polsce. Biało-czerwoni w Ergo Arenie grali m.in. z Francją. Niestety przegrali 1:3, sukcesu w całej imprezie też nie osiągnęli
W 2013 roku mistrzostwa Europy siatkarzy rozgrywane były w Danii i Polsce. Biało-czerwoni w Ergo Arenie grali m.in. z Francją. Niestety przegrali 1:3, sukcesu w całej imprezie też nie osiągnęli
fot. Jacek Szymański

W 2014 roku w Polsce organizowane były mistrzostwa świata siatkarzy. Wówczas mecz inauguracyjny - po raz pierwszy w historii tej dyscypliny sportu - został rozegrany na otwartym obiekcie. Na trybunach Stadionu Narodowego w Warszawie, których część usytuowano na murawie boiska, zasiadło aż 61,5 tys. kibiców. Polska wygrała z Serbią 3:0.

W 2017 roku w Polsce organizowane będą mistrzostwa Europy siatkarzy. Polski Związek Piłki Siatkowej sięgnął po sprawdzony pomysł: mecz otwarcia w dniu 24 sierpnia ponownie odbędzie się na Stadionie Narodowym. Co ciekawe, rywalem biało-czerwonych jest także Serbia.

- Na razie sprzedaliśmy około 20 tysięcy biletów na ten mecz. W poniedziałek, 8 maja, rusza przedsprzedaż drugiej transzy, dzień później rozpoczniemy sprzedaż otwartą. Potem będzie jeszcze trzecia transza. Liczymy na podobną frekwencję, jak na otwarcie mistrzostw świata w 2014 roku - mówi Tomasz Karasiński, sekretarz generalny Polskiego Związki Piłki Siatkowej.

Teraz PZPS udostępnia drugą z trzech transz biletów na ceremonię i mecz otwarcia Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn Polska - Serbia, które odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniu 24 sierpnia.

Przedsprzedaż rozpocznie się w poniedziałek, 8 maja, o godz. 11.00 i potrwa do wtorku, 9 maja, do godz. 10.00.

W przedsprzedaży uczestniczyć będą mogły osoby, które:

  1. Nabyły lub nabędą jakikolwiek bilet/bilety na inne mecze mistrzostw Europy: grupowe, play off, ćwierćfinałowe, półfinałowe, o medale (z wyjątkiem terminów, w których prowadzona będzie przedsprzedaż na ceremonię i mecz otwarcia na Stadionie Narodowym).
  2. W latach 2015-2017 drogą internetową nabyły bilety na mecze z udziałem reprezentacji Polski (kobiet i mężczyzn), w tym również na tegoroczne i wyraziły zgodę na otrzymywanie newslettera eBilet.pl.

Każdy z kibiców spełniających jedno z powyższych kryteriów otrzyma specjalny link umożliwiający udział w przedsprzedaży.


Sprzedaż otwarta drugiej transzy nastąpi 9 maja, od godz. 11.00 poprzez portal ebilet.pl a także oficjalną stronę turnieju: eurovolley2017.com

Bilety: 40, 70, 100, 130, 160, 190 zło na koronie stadionu oraz 250, 300 i 400 zł na trybunach położonych na płycie obiektu.


Rywalami polskich siatkarzy w fazie grupowej oprócz Serbii będą jeszcze reprezentacje Finlandii (26 sierpnia) i Estonii (28 sierpnia). Te spotkania odbędą się w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie, która może pomieścić około 11 tys. widzów. Tyle biletów trafiło do sprzedaży na oba mecze. Większość została już wyprzedana.

- Gdańsk to jedyne miasto, w którym sprzedawaliśmy bilety na poszczególne mecze, a nie na cały dzień meczowy. To zainteresowanie niczym nas nie zaskoczyło - zaznacza Karasiński. - W środę, 10 maja, przygotujemy dodatkową pulę wejściówek, ale będzie ich zaledwie po kilkaset na mecz z udziałem Polaków.

Bilety na mecze w Ergo Arenie:

  • z udziałem reprezentacji Polski wynoszą odpowiednio: 50, 70, 90, 120, 170 zł
  • na pozostałe spotkania: 40, 50, 75, 100, 150 zł

Bilety dystrybuowane są poprzez serwis ebilet.pl a także eurovolley2017.com


- Liczę, że te mistrzostwa wykorzystamy do promocji sportu w ogóle a siatkówki w szczególności wśród gdańszczan i Pomorzan. Bo cały czas, my, Polacy, za mało wychodzimy na wydarzenia sportowe czy kulturalne. Za rzadko się spotykamy w miejscach do tego przeznaczonych - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Polacy w Gdańsku grać będą tylko mecze grupowe. Najprawdopodobniej awansują do dalszej fazy, może nawet do finału. Czy jest szansa, by w Gdańsku, np. na Targu Węglowym, pojawiły się Strefy Kibica? Podobnie, jak to było w styczniu 2016 roku podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn, czy w czerwcu i lipcu 2016 roku podczas piłkarskiego Euro we Francji.


Polska odpadła po karnych z Euro 2016. Strefa Kibica zostaje

Grają Polacy. Strefa Kibica czeka na fanów szczypiorniaka


- Strefy Kibica bardzo dobrze się sprawdziły. Wydaje mi się, że warto do tego pomysłu wrócić i przynajmniej na wydarzenia z polską drużyną zorganizować takie wspólne oglądanie na Targu Węglowym - przyznaje prezydent Adamowicz.


W czwartek, 4 maja, spotkali się w Gdańsku (od lewej): Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska, Tomasz Karasiński - sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Jacek Kasprzyk - prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej
W czwartek, 4 maja, spotkali się w Gdańsku (od lewej): Paweł Adamowicz - prezydent Gdańska, Tomasz Karasiński - sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Jacek Kasprzyk - prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Podział na grupy mistrzostw Europy 2017:

  • grupa A w Gdańsku: Polska, Serbia, Finlandia i Estonia. Mecze w dniach 24, 26, 28 sierpnia 2017 roku.
  • grupa B w Szczecinie: Włochy, Niemcy, Słowacja i Czechy. Mecze w dniach 25, 27, 28 sierpnia 2017 roku.
  • grupa C w Krakowie: Rosja, Bułgaria, Słowenia i Hiszpania. Mecze w dniach 24, 26, 28 sierpnia 2017 roku.
  • grupa D w Katowicach: Francja, Belgia, Holandia i Turcja. Mecze w dniach 25, 27, 28 sierpnia.

Mecze fazy play off (30 sierpnia) i ćwierćfinałowe (31 sierpnia) odbędą się w katowickim Spodku i krakowskiej Tauron Arenie. Spotkania półfinałowe (2 września) i o medale (3 września) rozegrane zostaną w Tauron Arenie.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora