Minister łagodzi: Muzeum II Wojny Światowej, nie obronnej

Dojdzie do połączenia Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Westerplatte - zapowiada Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jednak nowa placówka nie będzie funkcjonowała jako Muzeum Wojny Obronnej 1939 r., jak ogłoszono wcześniej, ale ma ukazywać okres całej II wojny światowej.
05.05.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Muzeum II Wojny Światowej ma być otwarte na początku 2017 r. Tutaj - zdjęcie z dnia otwartego, 1 września 2015 r.

Taki komunikat Ministerstwo przekazało w czwartek, 5 maja, Polskiej Agencji Prasowej.

“Decyzja ta jest wynikiem wysłuchania argumentów uczestników gorącej debaty, jaka rozgorzała w mediach” - czytamy.

W piątek, 6 maja, ma być opublikowane “nowe obwieszczenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zamiarze i przyczynach połączenia państwowych instytucji kultury - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz Muzeum Westerplatte i Wojny 1939”.

Nowa placówka ma nosić nazwę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Obwieszczenie ministra kultury i dziedzictwa narodowego, które ukaże się w piątek, 6 maja, przedłuży do 5 sierpnia br. czas na przygotowanie statutu i szczegółowego programu działalności tego muzeum.

Tym samym ważność straci obwieszczenie Ministerstwa z 15 kwietnia br., które zakładało, że będące na końcowym etapie działań organizacyjnych Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku po połączeniu z Muzeum Westerplatte będzie miało zawężony profil i będzie funkcjonowało jako muzeum kampanii wrześniowej 1939 r.

TV

To przedszkole jest wzorem