PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Kulig, Grochowska, Damięcki, Lichota. Jak miłość i święta, to tylko w Gdańsku
Kulig, Grochowska, Damięcki, Lichota. Jak miłość i święta, to tylko w Gdańsku
W sieci pojawił się już oficjalny zwiastun filmu “Miłość jest wszystkim” - komedii romantycznej, której akcja rozgrywa się podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia w Gdańsku. O czym jest film i jak wygląda zaśnieżony Gdańsk? Zobacz zwiastun filmu.
'Miłość jest wszystkim'. W jednej z głównych ról - Aleksandra Adamska (jako Wanda)
'Miłość jest wszystkim'. W jednej z głównych ról - Aleksandra Adamska (jako Wanda)
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Jak zapewniają producenci to historia ku pokrzepieniu serc.

Reżyserem filmu jest Michał Kwieciński, a w rolach głównych same gwiazdy: Agnieszka Grochowska, Joanna Kulig, Olaf Lubaszenko, Jan Englert, Eryk Lubos, Mateusz Damięcki, Maciej Musiał, Leszek Lichota, Aleksandra Adamska, Julia Wyszyńska, Marcin Korcz i Joanna Balasz. Ale niemniejszą gwiazdą filmu jest sam Gdańsk.
- Po raz pierwszy cała Polska zobaczy, że święty Mikołaj rzeczywiście przypływa do Gdańska. Dla gdańszczan to jest normalne, ale dla Polski to będzie niespodzianka - powiedziała rok temu portalowi gdansk.pl, podczas naszej wizyty na planie, Dorota Chamczyk, producentka filmu ze strony TVN.

Zdjęcia w Gdańsku, za które miasto zapłaciło 500 tys. zł, to jeden z elementów promowania marki miasta i tutejszych atrakcji turystycznych.


WIĘCEJ: Damięcki, Lubaszenko, Długi Targ i Motława. Relacja z planu filmu „Miłość jest wszystkim”

W obsadzie filmu - wspaniali aktorzy
W obsadzie filmu - wspaniali aktorzy
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Kto zakocha się popularnym polskim piłkarzu, a jakie sekrety ma pewne małżeństwo?

- Nasz film „Miłość jest wszystkim” opowiada o tym, co najważniejsze, czyli o uczuciach i relacjach między ludźmi, o tym co nas łączy, a nie dzieli i o świątecznym czasie, kiedy najbardziej uświadamiamy sobie, ile znaczy wybaczenie. To zupełnie nowa komedia świąteczna: ciepła, wzruszająca i pełna humoru opowieść „ku pokrzepieniu serc” - mówi Dorota Chamczyk, producent TVN. Stacja jest kooproducentem filmu wraz z Akson Studio..

Premiera filmu planowana jest na 23 listopada 2018 roku.

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl