PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mikołaje obdarują 800 dzieci z Gdańska. Finał akcji „Każdy może pomóc”

Mikołaje obdarują 800 dzieci z Gdańska. Finał akcji „Każdy może pomóc”
Osiemset gdańskich dzieci, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, weźmie w środę, 20 grudnia, udział w świątecznej imprezie na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich. Będzie Mikołaj i prezenty. Wszystko z okazji finału akcji „Każdy może pomóc” i „Wigilijna paczka”.

Każdy może pomóc - finał akcji w 2015 roku
Każdy może pomóc - finał akcji w 2015 roku
Jerzy Pinkas/ Gdansk.pl

Dmuchane zamki, gry zręcznościowe, zabawy ruchowe przygotowane przez gdańskich harcerzy oraz wspaniała oprawa muzyczna - to niektóre z propozycji na środową, świąteczną imprezę. Galę od godz. 16.30 poprowadzi Michał Juszczakiewicz, a gwiazdą wieczoru będzie iluzjonista i mag Maciej Pol.

W czasie tego mikołajkowego spotkania odbędzie się także finał dwóch świątecznych akcji, tj. „Wigilijnej paczki” oraz „Każdy może pomóc”, zorganizowanych i przeprowadzonych przez miasto i MOPR.

W ramach pierwszej akcji dzieci otrzymają paczki wypełnione łakociami, m.in. czekoladą, batonami, ptasim mleczkiem. Każda słodka torba ma wartość ok. 75 złotych, a pieniądze na ich przygotowanie Ośrodek pozyskał z budżetu miasta.

Z kolei w ramach VI edycji akcji „Każdy może pomóc”, zainicjowanej przez MOPR, osiemset maluchów otrzyma prezenty od anonimowych dla nich darczyńców. Upominki te przygotowały osoby o wielkim sercu, w oparciu o listy spisane przez pracowników socjalnych. Karty zawierały dane m.in. o wieku, płci i pasjach naszych małych podopiecznych.

- Święty Mikołaj z pewnością dopisze – przekonywał jeszcze przed akcją Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Tradycyjnie jest po naszej stronie.

Dopisał. Niemal dwa tygodnie przed planowanym zakończeniem akcji darczyńcy pobrali osiemset listów.

- Odczuwam osobistą satysfakcję z postawy otwartości, życzliwości gdańszczanek i gdańszczan, którzy nigdy nie zawodzą – podkreślał Paweł Adamowicz. – Takie świąteczne pospolite ruszenie raduje. Bo tak naprawdę w tej akcji nie liczy się wielkość i cena prezentu. Upominek może przecież zrobić każdy, a jego wartość jest szczególna, mierzona humanistyczną wrażliwością, poczuciem solidarności z potrzebującym dzieckiem.

W organizację imprezy włączyło się ponad stu wolontariuszy.

Głównymi organizatorami imprezy świątecznej w Międzynarodowych Targach Gdańskich są: Miasto Gdańsk i MOPR.

Współorganizatorzy: Okręg Pomorski ZHR, MTG Amber Expo.

Partnerzy: Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Arena Gdańsk i Arena Gdańsk Operator, Gdański Klub Sportowy Gedania 1922, Fundacja „Dr Clown”, Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w Gdańsku.

Sponsorzy: Grupa LOTOS, Zakład Przemysłu Cukierniczego „Bałtyk”, Cukiernia „Czernis” i Cukiernia „Mielnik”.

Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze
Sylwia ResselUrząd Miejski w GdańskuMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku
Sylwia Ressel - najnowsze