• Start
  • Wiadomości
  • Informatycy poszukiwani - międzynarodowa firma IT otworzyła biuro w Gdańsku

Informatycy poszukiwani - międzynarodowa firma IT otworzyła biuro w Gdańsku

Co najmniej 50 specjalistów chce zatrudnić Infopulse, międzynarodowa firma z branży IT, która otworzyła właśnie swoje biuro w Gdańsku. Spółka prowadzi swoją działalność w siedmiu krajach - w Europie oraz obu Amerykach. W Polsce do tej pory Infopulse miał swoje biura w Warszawie i Łodzi. Większość spośród 2300 informatyków zatrudnionych w spółce pochodzi z Ukrainy.
26.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu od lewej: zastępca dyrektora Invest in Pomerania Marcin Grzegory oraz prezes Infopulse Poland Łukasz Olechnowicz
Na zdjęciu od lewej: zastępca dyrektora Invest in Pomerania Marcin Grzegory oraz prezes Infopulse Poland Łukasz Olechnowicz
mat. Infopulse Poland

Infopulse oferuje usługi związane z rozwiązaniami cyfrowymi i cyberbezpieczeństwem dla firm z różnych sektorów m.in. przemysłu i finansów. Klientami tej globalnej spółki są np. Bosch, Credit Agricole, ING Bank, Microsoft, OLX Group i Vodafone.

W Polsce Infopulse działa od 2018 r. Obecnie ma swoje biura w Warszawie i Łodzi, gdzie łącznie zatrudnia ponad 350 osób.

W środę 25 maja Infopulse Poland oficjalnie zainaugurował swoją działalność w biurze w Gdańsku. Jest ono zlokalizowane w budynku Argon w kompleksie biurowym Alchemia, przy Alei Grunwaldzkiej 415.

Zatrudnią od 50 do 200 osób

- Na tę chwilę mamy na Polskę około 200 otwartych wakatów. W Gdańsku chcemy się skupić na transformacji cyfrowej i cyberbezpieczeństwie. I będziemy potrzebować co najmniej 50 osób do pracy - zadeklarował podczas uroczystości otwarcia biura prezes Infopulse Poland Łukasz Olechnowicz.

Zaznaczył, że liczba potencjalnych pracowników Infopulse w gdańskim biurze nie jest jednak z góry limitowana.

- Jeśli znajdziemy w Trójmieście 200 osób chętnych do pracy, to zatrudnimy te 200 osób. Ale jeżeli np. 70 osób znajdziemy w Koszalinie, to przyjmiemy ich do pracy w Koszalinie. Lokalizacja przestała nas bowiem ograniczać. I takim dobrym przykładem na to jest to, że mamy dziś w Polsce po dwóch pracowników z Malty i Portugalii - wyjaśnił Łukasz Olechnowicz.

Rekrutacja jest na razie skierowana do specjalistów na stanowiskach regular i senior. Na zyskanie doświadczenia mają również szansę ci, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w branży IT. Infopulse Poland oferuje bowiem program stażowy, aby przyciągać nowe talenty.

Wśród klientów Infopulse w Trójmieście jest m.in. spółka Szpitale Pomorskie, która zarządza czterema placówkami: Szpitalem Specjalistycznym w Wejherowie, Szpitalem Św. Wincentego a Paulo, Szpitalem Morskim im. PCK - oba w Gdyni, oraz Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

Ukraińskie korzenie firmy 

 

Początki firmy Infopulse sięgają 1991 r. Firmę założyło w Kijowie dwóch kolegów z miejscowej politechniki, którzy, zresztą, do dziś w niej pracują.

Od ok. 10 lat właścicielem Infopulse jest spółka Tietoevry z Finlandii, notowana na giełdzie papierów wartościowych w tym kraju.

Infopulse posiada 16 biur w 7 krajach: Brazylii, Bułgarii, Francji Niemczech, Polsce, Ukrainie oraz USA.

Związki Infopulse z Ukrainą są wciąż bardzo silne. Z kraju naszego wschodniego sąsiada pochodzi bowiem ponad połowa z 2300 pracowników spółki.

Łukasz Olechnowicz opowiadał m.in., jak firma poradziła sobie z wyzwaniem, jakie przyniósł atak wojsk rosyjskich na Ukrainę 24 lutego.

- Mając tak wielu pracowników na Ukrainie w kilku biurach nie mogliśmy pozwolić sobie nie być przygotowanym na wypadek wybuchu wojny. W celu ich relokacji bardzo szybko zwiększyliśmy liczbę mieszkań dla nich ze 100 do 400. A, ci pracownicy, którzy pozostali na Ukrainie, zaczęli nawet sami z siebie, z oddolnej inicjatywy, instalować sobie WI-FI w schronach - powiedział szef Infopulse Poland.

Łukasz Olechnowicz zwrócił też uwagę, że rynek informatyczny jest na Ukrainie bardzo dobrze rozwinięty. - Ukraina jest większym od Polski eksporterem usług IT - podkreślił.

Otwarcie biura Infopulse w Gdańsku było możliwe dzięki wsparciu Invest in Pomerania. To samorządowa inicjatywa non-profit, koordynowana przez Agencję Rozwoju Pomorza, spółkę samorządu województwa pomorskiego.

TV

Nowi mieszkańcy na Ujeścisku