Miasto czeka na fundatorów „Wakacyjnego Stażu”. Firmy, organizacje mogą zgłaszać się do 23 marca

Ruszyła kolejna edycja projektu płatnych staży dla studentów i absolwentów uczelni wyższych w okresie letnim. Obecnie trwa pierwszy etap projektu, czyli nabór fundatorów staży, który zakończy się 23 marca. W ubiegłym roku pracodawcy zgłosili 376 miejsc stażowych, na które aplikowało blisko 1400 kandydatów!

Miasto czeka na fundatorów „Wakacyjnego Stażu”. Firmy, organizacje mogą zgłaszać się do 23 marca
A
A
data publikacji: 20 marca 2018 r.

 Gala XV edycji akcji Wakacyjny Staż w Olivia Business Centre w Gdańsku. Nominacje wręczała m.in. Aleksandra Dulkiewicz z-ca prezydenta ds. polityki gospodarczej
Gala XV edycji akcji Wakacyjny Staż w Olivia Business Centre w Gdańsku. Nominacje wręczała m.in. Aleksandra Dulkiewicz z-ca prezydenta ds. polityki gospodarczej
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje, które zobowiążą się do przyjęcia stażysty, na co najmniej miesiąc w okresie od lipca do września 2018 roku i do wypłaty stażyście wynagrodzenia w kwocie minimalnej 1400 zł brutto za miesiąc stażu.

W ramach projektu studenci i absolwenci uczelni mogą zdobyć praktyczne umiejętności i doświadczenia, pozyskać kontakty zawodowe. Zwycięzcy będą realizować staże w firmach, działających w różnych branżach i obszarach.

- Do wakacyjnego stażu aplikowałam kilka razy - mówi Natalia Nawra, absolwentka stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Gdańskim kończąca kolejne studia rosjoznawstwo. - W zeszłym roku pracowałam w firmie Aluship Technology zgodnie z moim kierunkiem studiów, wcześniej byłam na stażu Urzędzie Miejskim w Gdańsku. Dla mnie staż okazał się doskonałym sposobem na zweryfikowanie swoich wyobrażeń o pracy, z tym jak ona rzeczywiście wygląda w konkretnym miejscu. Student myśli, że powinien wszystko wiedzieć i że tego oczekuje pracodawca, a tak nie jest na szczęście. Dla mnie to było bardzo ważne doświadczenie.

Projekt „Wakacyjny Staż 2018” miasto Gdańsk organizuje we współpracy z przedsiębiorcami, którzy poszukują stażystów i gotowi są na ufundowanie miejsc stażowych dla uczestników projektu. W tym roku odbywa się już 16 edycja programu. W ubiegłym roku zarejestrowano 1383 zgłoszeń uczestników na 376 miejsc stażowych, przygotowanych przez 93 fundatorów. Prawie połowa ankietowanych laureatów otrzymała oferty pracy po zakończeniu staży.

- Bierzemy udział w programie "Wakacyjny Staż" od wielu lat i jesteśmy bardzo z niego zadowoleni - mówi Aleksandra Berezecka z firmy Zjednoczenie.com. - Program doskonale wpisuje się w nasze potrzeby, ponieważ doświadczenie pokazuje nam, że łatwiej jest wyszkolić sobie specjalistę niż znaleźć na rynku pracy osobę pasującą do profilu z doświadczeniem, jakiego poszukujemy.

Jak mówi Aleksandra Berezecka stażyści z programu "Wakacyjny Staż" w większości przypadków bardzo dobrze sprawdzają się jako pracownicy. Kilka osób zostało w firmie po zakończeniu stażu, a pierwsza stażystka z programu, która trafiła do firmy, jest w niej już prawie 8 lat.

Tegoroczna edycja „Wakacyjnego Stażu” obejmuje kilka etapów:

  • w marcu trwa nabór fundatorów staży

  • od drugiego tygodnia kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia uczestników na stronie projektu www.wakacyjnystaz.pl

  • w maju i czerwcu firmy przeprowadzą rekrutacje kandydatów.


Firmy zainteresowane udziałem w „Wakacyjnym Stażu 2018” powinny wypełnić i przesłać deklarację uczestnictwa w projekcie wraz z logo firmy w wersji elektronicznej do 23 marca 2018 r. na adres: wakacyjny.staz@gdansk.gda.pl z dopiskiem „Wakacyjny Staż 2018 – deklaracja uczestnictwa”.

Fundatorzy staży proszeni są o samodzielne wypełnienie „Oferty stażu” na stronie projektu najpóźniej do dnia 31 marca 2018 r.

- Osoba, która dostanie się na staż w miejsce pracy bliskie kierunkowi studiów, może poznać specyfikę pracy, o której myśli - dodaje Natalia Nawra. - Sprawdzić jak to wygląda w realnym życiu, jakie są oczekiwania, jacy ludzie tam pracują, jaka jest atmosfera. To bardzo ważne. W tym roku kończę drugie studia i będę aplikować w miejsce, w którym chciałabym zostać już na dłużej.        

- Wakacyjny staż odpowiada potrzebom studentów i pracodawców - dodaje Aleksandra Berezecka. - To doskonały sposób, żeby zatrudnić młode, ambitne osoby, a z kolei dla studentów to świetne rozwiązanie, ułatwiające postawienie pierwszych kroków na rynku pracy.

Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora