Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wzmocnienia gdańskich hokeistów. Danieluk, Nowak i Pastryk w MH Automatyce

Napastnik Mateusz Danieluk i obrońca Tomasz Pastryk, którzy ostatnio występowali w Polonii Bytom, wzmocnią zespół MH Automatyki Gdańsk. Po rocznej przerwie do Gdańska powróci także defensor Arkadiusz Nowak.

Wzmocnienia gdańskich hokeistów. Danieluk, Nowak i Pastryk w MH Automatyce
A
A
data publikacji: 23 maja 2018 r.
Tomasz Pastryk
Tomasz Pastryk
fot. M. Kardasiński

Mateusz Danieluk
Mateusz Danieluk
fot. Agnieszka Skórowska

Mateusz Danieluk i Tomasz Pastryk to wychowankowie JKH GKS Jastrzębie, którego barwy reprezentowali niemal przez całą swoją karierę. Obaj mają po 32 lata, kariery obu mają podobny przebieg. 

Danieluk to były reprezentant Polski, w 493 meczach w PHL zdobył 183 bramki i zanotował 195 asyst. W ubiegłym sezonie strzelił najwięcej (15) bramek dla swojego zespołu.

Pastryk ostatnie dwa sezony spędził w Polonii Bytom. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym rozegrał łącznie 459 spotkań, w których zgromadził 71 punktów za 17 bramek i 54 asysty. 

Arkadiusz Nowak
Arkadiusz Nowak
fot. M. Kardasiński

Gdańscy kibice ponownie będą mogli także oglądać Arkadiusza Nowaka. 21-latek występował już w biało-niebieskich barwach w sezonie 2016/2017. Miniony sezon rozpoczął jednak w TAURON KH GKS Katowice, a zakończył w PGE Orliku Opole.

 Cieszę się, że udało się nam porozumieć z zawodnikami krajowymi, którzy swoimi umiejętnościami i charakterem powinni wzmocnić nasz zespół - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk. - Do dyspozycji trenera będzie także Marek Wróbel, który miniony sezon stracił z powodu kontuzji. Zawodnik jest już po rehabilitacji i liczę, że pokaże się z dobrej strony. Planujemy wzmocnić zespół jeszcze kilkoma zawodnikami.


Z gdańskiego klubu odejdzie natomiast czeski obrońca Vlastimil Bilcik, który mimo oferty pozostania w drużynie, wybrał propozycję z pierwszoligowego SK Horacka Slavia Trebic. Podobnie jak Patryk Wysocki i Wojciech Wrycza. 

oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl