PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Wzmocnienia gdańskich hokeistów. Danieluk, Nowak i Pastryk w MH Automatyce

Wzmocnienia gdańskich hokeistów. Danieluk, Nowak i Pastryk w MH Automatyce
Napastnik Mateusz Danieluk i obrońca Tomasz Pastryk, którzy ostatnio występowali w Polonii Bytom, wzmocnią zespół MH Automatyki Gdańsk. Po rocznej przerwie do Gdańska powróci także defensor Arkadiusz Nowak.
Tomasz Pastryk
Tomasz Pastryk
fot. M. Kardasiński

Mateusz Danieluk
Mateusz Danieluk
fot. Agnieszka Skórowska

Mateusz Danieluk i Tomasz Pastryk to wychowankowie JKH GKS Jastrzębie, którego barwy reprezentowali niemal przez całą swoją karierę. Obaj mają po 32 lata, kariery obu mają podobny przebieg. 

Danieluk to były reprezentant Polski, w 493 meczach w PHL zdobył 183 bramki i zanotował 195 asyst. W ubiegłym sezonie strzelił najwięcej (15) bramek dla swojego zespołu.

Pastryk ostatnie dwa sezony spędził w Polonii Bytom. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym rozegrał łącznie 459 spotkań, w których zgromadził 71 punktów za 17 bramek i 54 asysty. 

Arkadiusz Nowak
Arkadiusz Nowak
fot. M. Kardasiński

Gdańscy kibice ponownie będą mogli także oglądać Arkadiusza Nowaka. 21-latek występował już w biało-niebieskich barwach w sezonie 2016/2017. Miniony sezon rozpoczął jednak w TAURON KH GKS Katowice, a zakończył w PGE Orliku Opole.

 Cieszę się, że udało się nam porozumieć z zawodnikami krajowymi, którzy swoimi umiejętnościami i charakterem powinni wzmocnić nasz zespół - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk. - Do dyspozycji trenera będzie także Marek Wróbel, który miniony sezon stracił z powodu kontuzji. Zawodnik jest już po rehabilitacji i liczę, że pokaże się z dobrej strony. Planujemy wzmocnić zespół jeszcze kilkoma zawodnikami.


Z gdańskiego klubu odejdzie natomiast czeski obrońca Vlastimil Bilcik, który mimo oferty pozostania w drużynie, wybrał propozycję z pierwszoligowego SK Horacka Slavia Trebic. Podobnie jak Patryk Wysocki i Wojciech Wrycza. 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl