PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
MH Automatyka po zwycięstwie nad liderem wraca do Gdańska
MH Automatyka po zwycięstwie nad liderem wraca do Gdańska
Gdańscy hokeiści w czwartek i piątek pokonali na wyjeździe ostatnią i pierwszą drużyną Polskiej Hokej Ligi. W niedzielę, 15 października, rozpoczynają w hali Olivia serię trzech meczów przed własną publicznością.

Kibice gdańszczan liczą na kolejne zwycięstwa
Kibice gdańszczan liczą na kolejne zwycięstwa
fot. MH Automatyka

W czwartek, 12 października, gdańszczanie rozegrali w Katowicach ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego U20 i zgodnie z planem wygrali zdecydowanie 7:0. Bramki zdobywali Skutchan - dwie, Strużyk, Samusienka, Steber, Maciejewski oraz Rompkowski.

Dzień później zagrali w Tychach z niepokonanym dotychczas GKS. Bramkę w regularnym czasie gry zdobył kapitan MH Automatyka Jan Steber. Po 60 minutach oraz 5-minutowej dogrywce wyniki na tablicy pozostawał remisowy 1:1. W seriach rzutów karnych lepsi okazali się gdańszczanie, którzy trzykrotnie trafili do siatki (dwa razy Josef Vitek a decydujące trafienie zaliczył innych Czech – Petr Polodna.

W niedzielę, 15 października, o godzinie 17 kibice będą mogli zobaczyć swoją drużynę po dłuższej przerwie w Gdańsku. MH Automatyka podejmie TMH Polonię Bytom, która w ubiegłym sezonie zajęła 3. miejsce.

- Wygrana z Tychami to z jednej strony duża niespodzianka, z drugiej efekt ciężkiej pracy całego zespołu. Cieszymy się bardzo, bo to na pewno pokazało, że z każdym możemy nawiązać walkę. Najważniejszy jest jednak kolejny mecz i na nim się koncentrujemy. Bardzo zależy nam na pokonaniu drużyny z Bytomia, bo to może być nasz bezpośredni rywal w walce o play-off. Jednego możemy być pewni: w najbliższą niedzielę emocji nie zabraknie - zapewnia Arkadiusz Bruliński, wiceprezes MH Automatyki Gdańsk.

Najbliższe mecze Polskiej Hokej Ligi w Gdańsku (Hala Olivia):

  • 15.10 (niedziela), g. 17:00 – MH Automatyka Gdańsk vs TMH Polonia Bytom
  • 17.10 (wtorek), g. 18:30 – MH Automatyka Gdańsk vs Comarch Cracovia Kraków
  • 20.10 (piątek), g. 18:30 – MH Automatyka Gdańsk vs TatrySki Podhale Nowy Targ
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl