Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

MH Automatyka. Nowy obrońca w zespole gdańskich hokeistów

Do zespołu MH Automatyki Gdańsk dołączył słowacki obrońca Matej Cunik. - Finalizujemy formalności związane ze zgłoszeniem Mateja do gry tak, aby już we wtorkowym meczu przeciwko Unii Oświęcim mógł zadebiutować w naszym zespole - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy gdańskiego klubu.

MH Automatyka. Nowy obrońca w zespole gdańskich hokeistów
A
A
data publikacji: 26 listopada 2018 r.
Matej Cunik
Matej Cunik
fot. MH Automatyka


Hokeiści MH Automatyki spisują się poniżej oczekiwań. Zarząd klubu na słabe wyniki zareagował zwolnieniami kilku zawodników oraz karami finansowymi. Zapowiedział też następne kroki, w tym zatrudnienie nowych hokeistów.

Zmiany w MH Automatyce. Rozwiązanie kontraktów, kary finansowe, nowy bramkarz


Pierwszym z zapowiadanych nowych graczy jest bramkarz Ewan Cowley. Amerykanin zadebiutował w piątek, 23 listopada, w Krakowie w spotkaniu z Comarch Cracovią. Gdańszczenie przegrali 1:3 (0:1, 0:1, 1:1).

W poniedziałek, 26 listopada, na porannym treningu MH Automatyki pojawił się kolejny nowy zawodnik: obrońca Matej Cunik. 

Urodzony na Słowacji zawodnik ma 31 lat, mierzy 181 cm i waży 85 kilogramów. Na początku kariery występował w kadrach młodzieżowych swojego kraju U-18 i U-20. Przed przyjazdem do Polski grał w ekstralidze czeskiej oraz słowackiej. W swoim rodzinnym kraju na najwyższym poziomie rozgrywkowym rozegrał 199 meczów, w których zdobył 29 punktów za 2 bramki i 27 asyst.

Cunik do Polski trafił w 2015 roku i od tego czasu grał dla Polonii Bytom. W czerwono-niebieskich barwach rozegrał 135 meczów, w których zdobył 73 punkty za 7 bramek i 66 asyst. W obecnym sezonie rozegrał 23 mecze, w których strzelił 1 gola, a 9 razy jego podanie otwierało kolegom drogę do bramki. Na ławce kar przesiedział 34 minuty.

- Matej Cunik to dobrze znany z występów w PHL zawodnik. Na pewno wniesie do drużyny dużo doświadczenia i mamy nadzieję, że dzięki jego przyjściu nasza gra w defensywie będzie prezentować się pewniej. Finalizujemy formalności związane ze zgłoszeniem Mateja do gry tak, aby już we wtorkowym meczu przeciwko Unii Oświęcim mógł zadebiutować w naszym zespole - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki.

We wtorek, 27 listopada, gdańszczanie zagrają na wyjeździe z Unią Oświęcim. W piątek, 30 listopada, o godz. 18.30 podejmą w hali Olivia zespół Orlika Opole.   

Sztab szkoleniowy nie wyklucza dalszych zmian w składzie. Celem MH Automatyki Gdańsk na ten sezon pozostaje awans do fazy play-off.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl