Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

MH Automatyka ma nowego bramkarza. Aleksander Trianiczew w gdańskim klubie

Aleksander Trianiczew w najbliższych rozgrywkach Polska Hokej Ligi będzie strzegł bramki MH Automatyki Gdańsk obok Tomasza Witkowskiego i Konrada Zgrzebnickiego. Rosjanin w ubiegłym sezonie bronił z powodzeniem w PGE Orliku Opole.

MH Automatyka ma nowego bramkarza. Aleksander Trianiczew w gdańskim klubie
A
A
data publikacji: 30 maja 2018 r.
Aleksander Trianiczew w nowym sezonie będzie bronił barw MH Automatyki Gdańsk
Aleksander Trianiczew w nowym sezonie będzie bronił barw MH Automatyki Gdańsk
fot. MH Automatyka

Aleksander Trianiczew ma 31 lat, jest wychowankiem Sewierstala Czerepowiec. Przez wiele lat występował na zapleczu najwyższej ligi rosyjskiej. W sezonie 2013-2014 w jednym meczu bronił bramki swojego macierzystego klubu w lidze KHL. W ostatnich latach występował głównie w najwyższej lidze na Białorusi. W latach 2015-17 grał w koszulce Junosti Mińsk. Z tym klubem w sezonie 2015/2016 zdobył mistrzostwo ligi i został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem fazy play-off. W 8 meczach wykazał się niesamowitą skutecznością 95,3 procent, co przełożyło się na znakomitą średnią 1,12 wpuszczonych bramek na mecz. W kolejnym sezonie z drużyną z Mińska zdobył srebrny medal, broniąc ze skutecznością 90,5 proc. i średnią bramek 2,1 na mecz w sezonie zasadniczym oraz 93,2 proc. wpuszczając średni 1,68 bramki na mecz w fazie play-off.

W Polska Hokej Lidze na początku sezonu 2017-2018 bronił ze skutecznością 92 proc. i wpuszczając średnio 2.48 bramki na mecz. Na początku 2018 roku wrócił na Białoruś, aby dokończyć sezon w barwach Szachtara Soligorsk. Ubiegły sezon zakończył na trzecim miejscu Białoruskiej Ekstraligi broniąc ze skutecznością odpowiednio 85,7 proc. w sezonie regularnym i 85,2 proc. w play-off.

- W porozumieniu z trenerem Markiem Ziętarą pozycja bramkarza była jedną z pierwszych, co do których chcieliśmy mieć pewność. Dzięki zakontraktowaniu Aleksandra Trianiczewa oraz przedłużeniu kontraktu z Tomaszem Witkowskim wiemy, że w naszej bramce mamy dwóch bardzo dobrych golkiperów oraz młodego Konrada Zgrzebnickiego, który przy tych zawodnikach jest w stanie się rozwinąć - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk: 


W sezonie 2018-2019 w PHL w jednej drużynie może występować maksymalnie 6 obcokrajowców. Zniesiony został przepis, że polski bramkarz musi bronić przez połowę czasu w sezonie zasadniczym, w zamian wprowadzono zapis, który zagranicznego bramkarza liczy jako dwóch.

Pozostali obcokrajowcy, którzy już podpisali kontrakty z MH Automatyką, to występujący już kolejny sezon w Gdańsku - Petr Polodna i Dymitr Szczerbakow.

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl