PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Wilk, lew, pingwin. Kibicu - jaka maskotka dla hokeistów Automatyki?

Wilk, lew, pingwin. Kibicu - jaka maskotka dla hokeistów Automatyki?
MH Automatyka Gdańsk ogłosił konkurs na klubową maskotkę. W pierwszej kolejności - do niedzieli, 22 lipca - można zgłaszać propozycje maskotki. Spośród wszystkich zgłoszonych wybrane zostaną trzy najpopularniejsze. Potem będzie można zgłaszać projekty graficzne i imię.
Hokeiści MH Automatyki czekają na klubową maskotkę
Hokeiści MH Automatyki czekają na klubową maskotkę
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

MH Automatyka to gdański klub hokejowy, grający w Polska Hokej Lidze, czyli najwyższej klasie rozgrywek. Działacze klubu - podczas wakacyjnej przerwy - ogłosili konkurs na maskotkę zespołu. 

Na klubowym profilu w serwisie społecznościowym Facebook do niedzieli, 22 lipca, można zgłaszać propozycje dotyczące maskotki. Spośród nadesłanych zgłoszeń do dalszego etapu przejdą te z największą liczbą polubień.

Po wybraniu konkretnej propozycji w kolejnym kroku, w który również będą zaangażowani kibice, będzie można zgłaszać projekt graficzny lub rysunek maskotki. Na tym etapie działacze klubu liczą szczególnie na pomysłowość i talenty najmłodszych kibiców. Na zakończenie zostanie ogłoszony konkurs na imię maskotki.

- Staramy się podnosić atrakcyjność naszego widowiska, zarówno pod względem sportowym, jak też organizacyjnym. W nadchodzącym sezonie zamierzamy jeszcze lepiej animować publiczność do dopingu i zapewniać im dodatkową rozrywkę podczas meczów naszej drużyny - mówi Bartosz Purzyński, prezes Pomorskiego Klubu Hokejowego. - Klubowa maskotka to na pewno element, który może nam w tym pomóc. Będziemy mogli wykorzystać ją również podczas wizyt w szkołach, czy naszych działaniach prospołecznych, kiedy na przykład zawodnicy odwiedzają młodych pacjentów w szpitalnych oddziałach dziecięcych.  

Na razie wśród propozycji maskotki królują przedstawiciele fauny: lew, pingwin, wilk, panda, foka, ośmiornica, śledź, żyrafa. Ale są także Neptun, Żuraw a nawet kościotrup i Lech Wałęsa. 

Oto niektóre propozycje kibiców i ich argumentacja:

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl