PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Zachować spokój w trudnych momentach. MH Automatyka rozpoczyna sezon

Zachować spokój w trudnych momentach. MH Automatyka rozpoczyna sezon
Sporo zmian kadrowych, ale cel ten sam - awans do play-off, najlepiej z pierwszych sześciu miejsc. Hokeiści MH Automatyki Gdańsk w środę, 5 września, na inaugurację nowego sezonu Polska Hokej Ligi pokonali Kadrę PZHL 4:2 (2:0, 0:2, 2:0). W sprzedaży są karnety na sezon zasadniczy, bilety można kupować przez internet, dzieci do 120 cm wzrostu wchodzą na mecze za darmo.
Hokeiści po letniej przerwie wracają na lód. Pierwsze ligowe emocje w hali Olivia już w środę, 5 września
Hokeiści po letniej przerwie wracają na lód. Pierwsze ligowe emocje w hali Olivia już w środę, 5 września
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Fani hokeja na lodzie w Gdańsku, Trójmieście i całym województwie zacierają ręce. W końcu startuje Polska Hokej Liga. Wśród 12 zespołów walczących o medale mistrzostw Polski po raz trzeci z rzędu jest MH Automatyka.

W poprzednim sezonie skończyło się na dziesiątym miejscu. W tym roku cel jest taki sam, jak poprzednio: awans do play-off, czyli najlepszej ósemki w kraju.
W sezonie zasadniczym PHL zespoły grają cztery rundy systemem "każdy z każdym mecz i rewanż". Wyjątkiem jest rywalizacja z Kadrą PZHL, czyli młodzieżową reprezentacją Polski, która przygotowuje się do mistrzostw świata. Z tą ekipą MH Automatyka (podobnie jak inne drużyny) rozegra tylko dwa mecze (oba u siebie).

Po rozegraniu wszystkich meczów sześć najlepszych zespołów w tabeli awansuje do play-off, drużyny z miejsc 7-10 walczyć będą o dwa wolne miejsce w ćwierćfinałach w tzw. pre play-off.

Gdańszczanie sezon 2018/2019 rozpoczęli meczem w hali Olivia w środę, 5 września, o godz. 18.00 podejmowali Kadrę PZHL. Wygrali 4:2 (2:0, 0:2, 2:0). 

We wrześniu MH Automatykę czeka jeszcze sześć meczów o ligowe punkty:

  • 14 września (piątek) - wyjazd z Comarch Cracovia
  • 16 września (niedziela) - u siebie z JKH GKS Jastrzębie
  • 21 września (piątek) - na wyjeździe z Unią Oświęcim
  • 23 września (niedziela) - u siebie z PGE Orlik Opole
  • 25 września (wtorek) - na wyjeździe z TMH Polonia Bytom
  • 30 września (niedziela) - u siebie z Nesta Mires Toruń


O nowym sezonie, celach, zmianach kadrowych, trenerze Marku Ziętarze opowiada nam Przemysław Tutaj, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk.

Celem zespołu MH Automatyki w sezonie 2018/2019 jest...

- Celem minimum jest udział w fazie play-off. Nie udało się to nam w ostatnim sezonie, chociaż zabrakło bardzo niewiele. Dlatego teraz postanowiliśmy zbudować mocniejszy zespół, który będzie w stanie zrealizować postawiony cel, a także sprawić wiele radości kibicom. Oczywiście, jeśli udział w play-off uda się osiągnąć poprzez awans z pierwszych sześciu miejsc, bez konieczności gry w pre play-off, to będziemy bardzo zadowoleni.

W zespole nastąpiło sporo zmian kadrowych.

- Zgadza się, zatrzymaliśmy jednak trzon drużyny złożony z zawodników wywodzących się z Gdańska. Trener Marek Ziętara bardzo dokładnie analizował nasze mecze z zeszłego sezonu i postanowiliśmy wymienić obcokrajowców na bardziej doświadczonych.

Kto odszedł?

- Nie ma już z nami między innymi Adama Skutchana, Michaiła Samusenki, Maxima Gorodeckiego. W ich miejsce zakontraktowaliśmy graczy doświadczonych, którzy mają na swoim koncie wiele meczów w silnych ligach. Mowa o bramkarzu Jewgieniju Carogorodcewie, obrońcach Konstantinie Tesliukiewiczu i Władymirze Aleksiuku oraz napastniku Jegorze Rożkowie. Za Vlastimila Bilcika przyszedł Robin Maly, a Wojciecha Wryczę oraz Sebastiana Wachowskiego, których również już nie ma w drużynie, zastąpili ograni na polskich lodowiskach Mateusz Danieluk i Tomasz Pastryk. Chcieliśmy pozyskać graczy, którzy w newralgicznych i trudnych meczach zachowają spokój i będą w stanie decydować o losach drużyny.

Według regulaminu rozgrywek w każdym meczu musi wystąpić przynajmniej dwóch zawodników do lat 23.

- Między innymi dlatego nie zapominamy o najbardziej uzdolnionej młodzieży i zgodnie z naszą misją chcemy im umożliwiać grę w seniorskim zespole. Przez cały sierpień trenowali z nami gracze GKS Stoczniowiec, którzy na mocy umowy o współpracy pomiędzy klubami, będą mogli występować w naszych barwach w Polskiej Hokej Lidze. Igor Smal i Krystian Mocarski już w zeszłym sezonie debiutowali w MH Automatyce Gdańsk, natomiast dla Szymona Łabinowicza i Jakuba Wali to był w zasadzie pierwszy kontakt z hokejem na najwyższym krajowym poziomie.

W końcówce poprzedniego sezonu kibice zebrali pieniądze na zakontraktowanie dodatkowego obrońcy. Yannicka Munda nie ma w składzie MH Automatyki w tym sezonie. Nie byliście z niego zadowoleni, czy nie było możliwości przedłużenia umowy?

- Yannick w końcówce sezonu nam pomógł i wywiązał się ze swojej roli, ale należy także pamiętać, że pod koniec stycznia złamał rękę i w decydujących meczach o utrzymaniu grał z niezaleczonym urazem. Postanowił jednak wrócić do Niemiec, a my w międzyczasie zbudowaliśmy drużynę w oparciu o innych graczy. Nasze drogi naturalnie się rozeszły, co jest w sporcie normalne.

Trener Marek Ziętara jest też asystentem selekcjonera reprezentacji Polski. Czy to dobre rozwiązanie dla klubu?

- Trener Marek Ziętara to bardzo ambitny szkoleniowiec, który swoją wiedzą i doświadczeniem chce także pomóc polskiemu hokejowi. Rozmawialiśmy długo na ten temat i jego praca w kadrze na pewno nie odbije się na tej w klubie. Jest z nami także nowy asystent Witalij Grajewski, który będzie zastępował pierwszego szkoleniowca pod jego nieobecność i realizował wcześniej nakreślony plan treningowy. Z kadrą Polski pracować także będą uznani w Finlandii trenerzy, więc taka współpraca przyniesie obu stronom korzyści.

Fani hokeja na lodzie w Gdańsku to druga siła w Polsce. Na mecze w hali Olivia średnio przychodzi 1500 osób
Fani hokeja na lodzie w Gdańsku to druga siła w Polsce. Na mecze w hali Olivia średnio przychodzi 1500 osób
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Karnety i bilety na mecze

W ubiegłym sezonie średnia liczba widzów podczas meczów MH Automatyki wynosiła 1500 osób (w sezonie 2016/2017 było to 1100 osób). To plasuje gdańszczan na drugim miejscu wśród klubów PHL, zaraz za GKS Tychy, aktualnym mistrzem Polski.

W sprzedaży są karnety i bilety na mecze gdańskiej drużyny w hali Olivia.

Klub poleca szczególnie zakup spersonalizowanego karnetu, dzięki czemu można zaoszczędzić nawet 170 złotych w skali sezonu.

Każdy kibic, który prześle swoje dane, zdjęcie w formie elektronicznej oraz potwierdzenie przelewu na 250 zł (karnet normalny) lub 160 zł (karnet ulgowy) na adres karnety@pkh2014.pl, przed pierwszym meczem będzie mógł odebrać karnet na sezon zasadniczy, w którym gdańszczanie rozegrają 22 mecze domowe.

Zmienia się cena biletów jednorazowych: normalny 20 zł, ulgowy 10 zł.

Od tego sezonu w kasach hali Olivia za bilety można zapłacić kartą, będzie także możliwość zakupu biletów przez internet.

- Ceny biletów na mecze hokeja pozostawały na niezmienionym poziomie od prawie dwudziestu lat. Musieliśmy podnieść cenę pojedynczych biletów, ale jednocześnie ułatwiamy ich zakup między innymi za pośrednictwem strony internetowej. Nasi wierni fani będą mogli kupić karnety po cenie z ubiegłego sezonu. To ukłon w stronę osób, które decydują się być z drużyną na dobre i na złe przez cały sezon. Bez zmian pozostają również ceny biletów ulgowych, bo niezmiennie zależy nam na najmłodszych kibicach, którzy w ten sposób mogą wspierać swoich idoli i inspirować się ich grą - tłumaczy Bartosz Purzyński, prezes zarządu MH Automatyki Gdańsk.

Co ważne, dzieci poniżej 120 centymetrów wzrostu wchodzą na mecze gratis. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej klubu. 

Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze