Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Historia lubi się powtarzać, czyli czas na lidera i wicemistrza. Dziś w hali Olivia

W niedzielę, 19 listopada, hokeiści MH Automatyka Gdańsk sensacyjnie wygrali na wyjeździe z mistrzem Polski Comarch Cracovią 4:3. W piątek, 24 listopada, podejmują u siebie GKS Tychy, wicemistrza kraju i aktualnego lidera. - Stać nas na niespodziankę - zapewnia Kacper Różycki, napastnik gdańskiej drużyny. Początek o godz. 18.30.

Historia lubi się powtarzać, czyli czas na lidera i wicemistrza. Dziś w hali Olivia
A
A
data publikacji: 22 listopada 2017 r.

Hokeiści MH Automatyki gościli już w tym sezonie mistrza Polski Comarch Cracovię. Przegrali 2:5
Hokeiści MH Automatyki gościli już w tym sezonie mistrza Polski Comarch Cracovię. Przegrali 2:5
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

- Wygrana z Tychami to z jednej strony duża niespodzianka, z drugiej efekt ciężkiej pracy całego zespołu. Cieszymy się bardzo, bo to na pewno pokazało, że z każdym możemy nawiązać walkę - mówił ponad miesiąc temu Arkadiusz Bruliński, wiceprezes MH Automatyki.

Gdańszczanie pokonali wówczas na wyjeździe, po dogrywce, niepokonany wówczas GKS Tychy 2:1. Wicemistrzowie Polski potem przegrali jeszcze tylko raz: po rzutach karnych z obrońcą tytułu Comarch Cracovią 3:4.

Czy to oznacza, że historia może się powtórzyć i hokeiści MH Automatyki ponownie pokonają wicemistrza kraju i aktualnego lidera?

- W Tychach już sprawiliśmy niespodziankę, dlatego uważam, że stać nas na kolejną. Swoimi wynikami udowadniamy, że zespóły z czołówki tabeli powinny się nas bać - zapowiada Kacper Różycki, napastnik gdańskiej drużyny.


CZYTAJ TAKŻE:

Kibice zrzucają się na zawodnika. Ma być zwrotny, szybki, mocny na nogach, waleczny


Hokeiści z Gdańska niespodziankę sprawili także w niedzielę, 19 listopada, kiedy w Krakowie pokonali po dogrywce Comarch Cracovię 4:3. Podbudowani tym sukcesem chcą przerwać serię przegranych na własnym lodowisku (Comarch Cracovia 2:5, Podhale Nowy Targ 2:8, JKH GKS Jastrzębie 1:4, GKS Katowice 1:6).

Ostatnie zwycięstwo u siebie podopieczni trenera Andrieja Kowaliewa odnieśli 15 października: z Polonią Bytom 7:4.

- Nastawienie do meczu z GKS Tychy mamy pozytywne. Wszyscy chcemy wygrać i przerwać niekorzystną passę w meczach domowych - mówi Różycki, który jest wychowankiem zespołu z Tychów. W przeszłości, oprócz niego z obecnych hokeistów MH Automatyki, barwy tyskiej drużyny reprezentowali także Jan Steber oraz jeszcze w ubiegłym sezonie Josef Vitek. - To nie ma znaczenia, nie ważne gdzie graliśmy kiedyś. Liczy się tu i teraz. 

Trener Kowaliew ciągle nie może liczyć na niezdolnych do gry Krzysztofa Kantora, Sebastiana Wachowskiego, Mikhaila Samusenko oraz Marka Wróbla. W tej sytuacji już kilka dni wcześniej - przed meczem z Comarch Cracovią - do zespołu dołączyli 19-letni napastnicy Michał oraz Maciej Rybakowie. Ten drugi zdążył już nawet zadebiutować w ostatnim spotkaniu i wpisał się do protokołu bramką.

Spotkanie MH Automatyka - GKS Tychy odbędzie się w piątek, 24 listopada, w hali Olivia o godz. 18.30.

UWAGA KONKURS

Dla naszych Czytelników mamy 5 podwójnych biletów na mecz MH Automatyka Gdańsk – GKS Tychy w piątek, 24 listopada, w hali Olivia.

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie:

Jakim wynikiem zakończył się rozgrywany w tym sezonie zwycięski mecz MH Automatyki z GKS Tychy?

Odpowiedź prosimy wysłać na adres mail portal@gdansk.pl do piątku, 24 listopada, do godz. 10.00. Kto pierwszy ten lepszy. Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani drogą elektroniczną.


REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu "Bilety na mecz MH Automatyka Gdańsk – GKS Tychy" są portal www.gdansk.pl oraz klub MH Automatyka Gdańsk.
 2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 5. Udział w konkursie polega na zgłoszneiu się drogą elektroniczną na adres portal@gdansk.pl w jak naszybszym czasie i podanie prawidłowej odpowiedzi.
 6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail z prawidłową odpowiedzią trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 7. Nagrodą w konkursie jest jeden otwarty podwójny bilet na mecz hokeja na lodzie MH Automatyka Gdańsk – GKS Tychy w piątek, 24 listopada, w hali Olivia.
 8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora portal@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora