PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tomasz Witkowski poprosił o rozwiązanie kontraktu, klub wyraził zgodę

Tomasz Witkowski poprosił o rozwiązanie kontraktu, klub wyraził zgodę
- Na prośbę zawodnika rozwiązano kontrakt z 29-letnim bramkarzem, który dołączył do drużyny w trakcie sezonu 2016/2017. W gdańskim zespole pozostaje trzech golkiperów - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk. W niedzielę, 28 października, gdańszczanie przegrali piąty z sześciu ostatnich meczów.
Tomasz Witkowski
Tomasz Witkowski
fot. MH Automatyka

W Polska Hokej Lidze zespoły mają za sobą 16. kolejek, choć część drużyn rozegrała więcej meczów, część mniej. MH Automatyka ma na koncie 20 punktów, bilans bramek 46:49 po 17. spotkaniach, co daje siódme miejsce w tabeli. Zajmujące szóstą pozycję KH Energa Toruń ma 27 punktów, bramki 57:39 i jedno spotkanie rozegrane mniej. 

Oba zespoły spotkały się w Toruniu w niedzielę, 28 października. Gdańszczanie przegrali 0:4 (0:0, 0:2, 0:2), była to ich piąta porażka w sześciu ostatnich meczach. 

14 października przegrali na wyjeździe z TarrySki Podhale Nowy Targ 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

19 października przegrali u siebie z Tauron KH GKS Katowice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

21 października przegrali na wyjeździe z GKS Tychy 3:7 (0:1, 1:1, 2:5)

26 października przegrali u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 3:5 (1:3, 2:1, 0:1)

W tych spotkanaich bramkarzem nr 1 był Tomasz Witkowski. Więcej czasu - niespełna kwadrans - w meczu z Zagłębiem dostał Jewgienij Cariegorodcew. Rosjanin bramki MH Automatyki bronił od początku do końca w niedzielę, 28 października, w Toruniu.

- Tomasz Witkowski zgłosił się do nas z prośbą o rozwiązanie kontraktu. Zarząd w porozumieniu ze sztabem trenerskim przyjął jego rezygnację. Obecnie z zespołem trenuje trzech bramkarzy: Jewgienij Cariegorodcew, Konrad Zgrzebnicki i Wiktor Soliński. Dziękujemy Tomkowi za czas, w którym reprezentował nasz klub - mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk.


Witkowski urodził się w Gdańsku i większość dotychczasowej kariery spędził nad morzem. Poza Trójmiastem występował jeszcze w klubach z Bytomia i Torunia oraz w norweskim Nes IK. W tegorocznym sezonie wystąpił w 9 meczach, broniąc ze skutecznością 90,6 procent.


Ostatnie zwycięstwa w PHL podopieczni trenera Marka Ziętary zanotowali 12 października w hali Olivia z TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1 oraz 16 października z młodzieżą z Kadry PZHL 9:1 (4:0, 2:1, 3:0). Najbliższa okazja do przerwania złej passy nadarzy się w piątek, 2 listopada, kiedy MH Automatyka w hali Olivia podejmie Węglokoks Kraj Polonia Bytom, który z 13 punktami plasuje się na dziesiątym miejscu w tabeli. Początek spotkania o godz. 18.30. 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl