PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

MH Automatyka Gdańsk remisuje z mistrzem Polski 2-2. Awans do półfinału ciągle możliwy. ZDJĘCIA i FILM

MH Automatyka Gdańsk remisuje z mistrzem Polski 2-2. Awans do półfinału ciągle możliwy. ZDJĘCIA i FILM
Świetnie spisują się hokeiści MH Automatyki Gdańsk w pierwszej rundzie fazy play off Polska Hokej Ligi. Po czterech spotkaniach ćwierćfinału z GKS Tychy remisują 2-2. Do półfinału awansuje zespół, który wygra cztery mecze. W poniedziałek, 25 lutego, na trybunach hali Olivia zasiadło prawie cztery tysiące ludzi.
Gdańszczanie nie przestraszyli się utytułowanych rywali
Gdańszczanie nie przestraszyli się utytułowanych rywali
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


GKS Tychy to mistrz Polski, który do fazy play off awansował z drugiego miejsca. Hokeiści MH Automatyki Gdańsk po sezonie zasadniczym zajęli siódme miejsce, ale by mieć możliwość rywalizacji w ćwierćfinale musiali pokonać Orlika Opole. Podopieczni trenera Marka Ziętary wygrali pewnie 6:1 i 9:0.  

W play off zespoły rywalizują do czterech zwycięstw. 

Rywalizacja z GKS Tychy rozpoczęła się 19 lutego - gdańszczanie na wyjeździe przegrali 0:5. Trzy dni później w hali Olivia niesieni dopingiem 3500 osób niespodziewanie pokonali rywali 5:2

Do sensacji doszło w Tychach w piątek, 22 lutego, gdzie MH Automatyka wygrała 3:1!!! Gdańszczanie po trzech meczach prowadzili 2-1. 

W poniedziałek, 25 lutego, w hali Olivia doszło do czwartego spotkania. Na trybunach zasiadło ponad 3800 tysięcy osób, wśród nich pełniąca obowiązku prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Już w 1. minucie gola dla gospodarzy zdobył Josef Vitek. Potem cztery razy do siatki MH Automatyki trafiali goście. Po bramkach Vitka i Robina Maly było 3:4. Po dwóch tercjach gdańszczanie przegrywali 4:5, myśleli o korzystnym wyniku, ale ostatnie 20 minut należały zdecydowanie do mistrzów Polski, którzy trzy razy pokonywali Evana Covley'a. 


Zobacz, jak gra MH Automatyka Gdańsk


MH Automatyka przy dopingu rekordowej w tym sezonie publiczności przegrała czwarty mecz ćwierćfinału 4:8. Na razie stan rywalizacji wynosi 2-2. Do awansu potrzeba czterech zwycięstw. 

W czwartek, 28 lutego, kolejne spotkanie w Tychach. Szósty mecz odbędzie się w niedzielę, 3 marca, w Gdańsku.


oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl