PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

MEVO. Już 1,5 mln wypożyczeń. Uwaga! Od 14 sierpnia wracają testowo rezerwacje

MEVO. Już 1,5 mln wypożyczeń. Uwaga! Od 14 sierpnia wracają testowo rezerwacje
Jak podaje firma Nextbike Polska, operator systemu roweru metropolitalnego MEVO w pierwszej połowie sierpnia padł kolejny rekord - zanotowano okrągłą liczbę 1,5 mln wypożyczeń. Już niebawem - od 14 sierpnia, na razie testowo, dostępne będą bezpłatne rezerwacje.
Padł kolejny rekord systemu MEVO - 1,5 mln wypożyczeń
Padł kolejny rekord systemu MEVO - 1,5 mln wypożyczeń
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Nowy rekord wypożyczeń

System rowerów IV generacji MEVO, funkcjonuje na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot od 26 marca 2019 r. Przeciętny użytkownik spędza na rowerze MEVO 24 minuty i 12 sekund. Z danych operatora firmy Nextbike Polska wynika, że z MEVO najchętniej korzystają osoby w wieku 19-40 lat. Jak się jednak okazuje na „mewach” jeżdżą też seniorzy – najchętniej między 16.00 a 17.00. Łącznie rowerzyści miejscy MEVO przejechali ponad 5 mln km. Dni tygodnia, w których najczęściej korzystamy z MEVO to środy i piątki.

Czytaj też: II etap Mevo. 200 kolejnych rowerów na ulicach metropolii. Ile w Gdańsku?

- Półtora miliona wypożyczeń w tak krótkim czasie to zdecydowany rekord w skali Polski. Cieszymy się, że mieszkańcy OMGGS tak chętnie korzystają z MEVO. Rower okazał się znakomitym i skutecznym uzupełnieniem transportu publicznego – powiedział Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.
Do dyspozycji użytkowników jest 1224 rowerów dostępnych w całym systemie. Tradycyjnie, jednoślady najchętniej wypożyczane są ze stacji molo Sopot. Z pojazdów stacjonujących w tym miejscu skorzystało już ponad 17 tysięcy osób.

Rowery MEVO najczęściej pożyczane są w środy i piątki
Rowery MEVO najczęściej pożyczane są w środy i piątki
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl


Rezerwacje powracają

Od momentu uruchomienia MEVO, tj. od 26 marca do końca lipca, w systemie zarejestrowało się ponad 142 tys. użytkowników. To dobry czas na testy i sprawdzenie, jakie rozwiązania są dla wypożyczających satysfakcjonujące, a co należy poprawić. Jedną z funkcjonalności, wymagających ulepszenia okazał się sposób rezerwacji. Operator od 14 sierpnia, testowo, przywraca funkcję rezerwacji, która pozwoli na skorzystanie z tego udogodnienia trzy razy dziennie. Jednoślady będą czekać na użytkownika przez 5 minut. Zgodnie z rodzajem taryfy maksymalna liczba zarezerwowanych rowerów to odpowiednio 1, 2 lub 5 przy każdej z rezerwacji.

Zobacz wideo:

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl