Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Mecz żużlowców przerwany. Zdunek Wybrzeże powalczy o finał 24 września

Zdunek Wybrzeże w finale pierwszej ligi rywalizuje z Grupą Azoty Unia Tarnów. W pierwszym meczu w Gdańsku gospodarze wygrali 40:32. W niedzielę, 17 września, miał się odbyć rewanż w Tarnowie. Udało się rozegrać tylko dwa biegi, na więcej nie pozwoliły padający deszcz i zły stan toru.

Mecz żużlowców przerwany. Zdunek Wybrzeże powalczy o finał 24 września
A
A
data publikacji: 17 września 2017 r.

W Gdańsku 10 września udało się objechać 12 biegów, dzięki czemu mecz można było uznać za rozegrany
W Gdańsku 10 września udało się objechać 12 biegów, dzięki czemu mecz można było uznać za rozegrany
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Kwestia awansu do ekstraligi nadal jest otwarta. W niedzielę, 10 września w Gdańsku udało się objechać 12 wyścigów, dzięki czemu mecz przy stanie 40:32 dla gdańszczan został zaliczony. Rewanż w Toruniu zaplanowano na niedzielę, 17 września. Spotkanie Grupa Azoty Unia - Zdunek Wybrzeże rozpoczął się z minimalnym opóźnieniem, ale odbyły się tylko dwa biegi. Oba były przerywane, w obu mieliśmy wykluczenia gdańszczan.

W pierwszym sędzia do parkingu odesłał Andersa Thomsena, który przewrócił się na trzecim okrążeniu. W powtórce pierwszy linię mety minął Peter Ljung, drugi Jakub Jamróg, trzeci Hubert Łęgowik. Było 1:5. 

W drugim wyścigu wykluczony został Marcin Turowski, który nie utrzymał toru jazdy a jadący za nim Patryk Rolnicki wylądował na bandzie. W powtórce najszybciej finiszował Rolnicki przed Dominikiem Kossakowskim i Kacprem Koniecznym. Bieg przegrany 2:4, w meczu było 3:9. 

Potem nastąpiła kilkudziesięciominutowa przerwa. W końcu, o godz. 15.45 ogłoszono, że mecz nie będzie kontynuowany. Zawodnicy i trenerzy obu zespołów na następone spotkanie umówili się w niedzielę, 24 września. Początek o godz. 13.00.  


Czytaj także:

Pierwszy mecz finału pierwszej ligi żużla dla gdańszczan-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl