• Start
  • Wiadomości
  • Mecz Villarreal i Manchester United. Wolontariusze już czekają na pierwszych kibiców

Mecz Villarreal i Manchester United. Wolontariusze już czekają na pierwszych kibiców

Do Gdańska przybędą cztery tysiące fanów Villarreal i Manchester United, którzy mogą liczyć na pomoc ponad 130 wolontariuszy. Będą dla nich wsparciem w odnajdywaniu się i poruszaniu po mieście. Dodatkowo, 350 osób będzie służyć informacją kibicom na terenie Polsat Plus Arena Gdańsk. 
( 25.05.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wolontariuszem będą służyć pomocą i radą kibicom w całym mieście i na stadionie
Wolontariuszem będą służyć pomocą i radą kibicom w całym mieście i na stadionie
Fot. FB Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku

 

 

Finał Ligi Europy to wielkie wydarzenie sportowe i ogromne wyzwanie organizacyjne oraz logistyczne. Taka impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania wolontariuszy, którzy wspierają organizatorów i służby w realizacji tego przedsięwzięcia. W dniu meczu na Polsat Plus Arena Gdańsk oraz na gdańskich ulicach będzie można spotkać wolontariuszy z całej Polski. 

 

Setki wolontariuszy w mieście i na stadionie 

Ponad 130 wolontariuszy można będzie spotkać m. in. w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, na Targu Węglowym oraz przy ul. Długiej i Długich Ogrodach. Będą odpowiedzialni za przyjmowanie kibiców przylatujących do Gdańska, informowanie gości o dostępnych środkach transportu publicznego. Pomocy udzielą też służbom miejskim w kierowaniu ruchem drogowym i pieszym oraz kibicom przy aktywowaniu biletów online. Zaangażowani wolontariusze posługują się językami angielskim lub hiszpańskim.

Dodatkowo ok. 350 wolontariuszy działać będzie na terenie stadionu. W dniu meczu będą wspierać organizatorów m. in. przy sprawdzaniu biletów czy udzielaniu kibicom niezbędnych informacji.  

Zieloni ochotnicy  

Każdy z wolontariuszy odbył obowiązkowe szkolenie, m. in. z udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy ochotnicy zostali wyposażeni w pakiet zawierający: identyfikator, zieloną koszulkę, bluzę, spodnie oraz pelerynę przeciwdeszczową. Charakterystyczny ubiór pozwoli zauważyć wolontariuszki i wolontariuszy.  

Więcej informacji na profilu FB Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku