PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Mecz Polska - Finlandia. Jak dojechać na stadion? Zmiany w kursach autobusów i tramwajów

Mecz Polska - Finlandia. Jak dojechać na stadion? Zmiany w kursach autobusów i tramwajów
W środę, 7 października 2020 roku na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją Polski i Finlandii. Początek spotkania o godz. 20.45. Podpowiadamy, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić.
stadion_energa_gdansk_09_799x533.JPG
Na czas meczu Polska Finlandia w środę, 7 października 2020 roku Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada zmiany w kursach autobusów i tramwajów w Gdańsku 
 
                                                                                                                                                                                       Jerzy Pinkas/gdansk.pl

 

Z przyczyn technicznych nie odbędą się kursy pociągów z Gdańska Głównego do przystanku Stadion Expo. Istnieje możliwość dojazdu pociągami SKM z kierunku Gdyni i z kierunku śródmieścia Gdańska do przystanku „Politechnika SKM” i następnie dojście pieszo do stadionu. Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą w tym przypadku pojazdy gdańskiej komunikacji miejskiej.

Bilet wstępu na mecz upoważnia do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej ZTM Gdańsk od godz. 16.00 dnia 7 października 2020 r. do godz. 02.00 8 października 2020 r.

 

Dojazd i powrót komunikacją miejską

Od godz. 18.00 do godz. 20.30 zostanie uruchomiona linia tramwajowa nr 7 na trasie Łostowice Świętokrzyska - Chełm - Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Stadion - Nowy Port z częstotliwością co 10 minut, od godz. 18.00 do godz. 20.30 zwiększona zostanie częstotliwość kursów linii autobusowej 158 na trasie Wrzeszcz PKP - Zaspa - Czarny Dwór - Płażyńskiego - Stadion - Stogi do co 10 minut.

 

ZTM przypomina. W tramwajach i autobusach podróżujemy w maseczkach, zachowujemy dystans

 

Część kursów zostanie obsłużona autobusami przegubowymi, które z przyczyn technicznych nie mogą przejeżdżać przez wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu ul. Braci Lewoniewskich. Dlatego kursy te - od przystanku „Zaspa SKM” do przystanku „Galeria Bałtycka” - będa przebiegać na zmienionej trasie: - Zaspa SKM - Hynka - Żołnierzy Wyklętych.

 

Po zakończeniu meczu 

Ok. godz. 22.30 z przystanku „Stadion Energa Gdańsk 01” odjadą tramwaje linii 7 do Łostowic Świętokrzyskiej przez Dworzec Główny - Chełm oraz tramwaje linii 12 do pętli Ujeścisko przez Dworzec Główny - Siedlce - Piecki-Migowo, z przystanku specjalnego „Uczniowska” (zlokalizowanego przy budynku Uczniowska 23) odjadą autobusy linii 148 do Żabianki SKM przez Przymorze i 158 do Wrzeszcza PKP przez Zaspę, z przystanku „Stadion Energa Gdańsk 03” (na wysokości bursztynowych wiat tramwajowych przy ul. Marynarski Polskiej) odjadą autobusy linii 158 do Stogów z przyczyn technicznych, kurs linii 10 z Nowego Portu do Brętowa PKM o godz. 22.44 z przystanku „Władysława IV ” zostanie wykonany trasą objazdową przez Oliwską-Brzeźno-Hallera-Kliniczną-Marynarki Polskiej; ruch tramwajów linii 10 do Nowego Portu odbywa się bez zmian.

 

Kulturalnie w komunikacji miejskiej - ZTM zachęca do kultywowania dobrych obyczajów

 

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu, mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie ZTM Gdańsk. 

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w pojazdach komunikacji miejskiej, więcej na stronie ZTM

opr. AK

Zygmunt GołąbUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Zygmunt Gołąb - najnowsze
Zygmunt GołąbUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Zygmunt Gołąb - najnowsze