PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Targi Akademia i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego ODWOŁANE

Targi Akademia i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego ODWOŁANE
Na odwiedzających Targi Akademia na UG przez dwa dni (10-11 marca) czekać będą stoiska informacyjne największych uczelni z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Okazją do poznania wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego będą zaś dni otwarte - również 10 i 11, ale także i 20 marca
Targi Akademia od 20 lat skupiają się wokół przyszłości maturzystów
Targi Akademia od 20 lat skupiają się wokół przyszłości maturzystów
Anna Rezulak/KFP

 

Uczelnia na swojej stronie internetowej informuje, że:

UWAGA! W ZWIĄZKU ZE STOPNIOWO POSTĘPUJĄCYM ZAGROŻENIEM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM NA POMORZU TARGI AKADEMIA ZOSTAŁY ODWOŁANE.

 

Targi Akademia to 60 wystawców i dostępna na miejscu oferta edukacyjna uczelni z całej Polski. W gmachu Wydziału Prawa i Administracji UG na oliwskim kampusie uczelni obecni będą także eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat matur i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania. Odbędą się próbne matury z chemii, matematyki, biologii, języka polskiego i fizyki - będzie to ostatni moment na poznanie swoich możliwości i niedociągnięć tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju. Na uczniów klas II szkół średnich czekać będą testy diagnostycznej (matematyka, biologia, chemia).

Będzie można wziąć także udział m.in. w spotkaniach na temat zarządzania stresem, przygotowania idealnego CV, sposobów na zakończoną sukcesem rozmowę kwalifikacyjną, opanowywania emocji i planowaniem zawodowej kariery. 

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-14.00. Wstęp na targi jest wolny, Wydział Prawa i Administracji UG, ul. Bażyńskiego 6. Szczegóły można znaleźć tutaj.

 

Dni Otwarte Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego 2019
Dni Otwarte Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego 2019
Anna Rezulak/KFP

 

Dni Otwarte UG odbywają się na poszczególnych wydziałach uczelni 10 i 11 marca, tylko Wydział Biologii zaprasza 20 marca. Będzie można odwiedzić niemal wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw. Szczegółowe informacje o propozycjach i terminach na poszczególnych wydziałach dostępne są tutaj.

 

Dni Otwarte Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego 2019
Dni Otwarte Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego 2019
Anna Rezulak/KFPoprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl