PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Matura i co dalej? Zobacz oferty, które mogą być pomocne. TARGI I DNI OTWARTE
Matura i co dalej? Zobacz oferty, które mogą być pomocne. TARGI I DNI OTWARTE
Kto stoi przed wyborem kierunku studiów i jest to dla niego trudny wybór, powinien odwiedzić zbliżające się wydarzenia. W dniach 19 i 20 marca odbędą się Targi Akademia 2019 i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.
Studenci socjologii namawiają do studiowania ich kierunku. Może wymiana doświadczeń ze studentami okaże się pomocna w podjęciu właściwej decyzji?
Studenci socjologii namawiają do studiowania ich kierunku. Może wymiana doświadczeń ze studentami okaże się pomocna w podjęciu właściwej decyzji?
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Targi Akademia organizowane są od ponad 20 lat i dedykowane są przede wszystkim tym, którzy stoją przed, trudną nieraz decyzją, to znaczy wyborem dalszej ścieżki edukacji. Celem zorganizowania targów jest zaprezentowanie szerokiej oferty edukacyjnej, skupiającej w jednym miejscu propozycje uczelni wyższych i szkół pomaturalnych z całej Polski. Wszystko w jednym miejscu i czasie. Warto wybrać się na to wydarzenie, a nuż podjęcie decyzji względem dalszyk kroków edukacyjnych okaże się prostsze. Targi wpisują się w coroczne obchody rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego, który został powołany do funkcjonowania 20 marca 1970 roku. 

 

 Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki? - to jeden z wykładów, które poprowadzono podczas zeszłorocznych dni otwartych UG. Nz. Maria Pająk - Majewska.
"Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z matematyki?" - to jeden z wykładów, które poprowadzono podczas zeszłorocznych dni otwartych UG. Nz. Maria Pająk - Majewska.
fot. Anna Rezulak/KFP

 

Przygotowanie do matury, duży wybór kierunków studiów

 

Na targach spotkamy przedstawicieli uczelni wyższych z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Swoją ofertę zaprezentuje m.in. Uniwersytet Gdański. W czasie rekrutacji na rok akademicki 2019/2010 uczelnia oferuje ponad 80 kierunków studiów. Prócz tego uczniowie będą mieli okazję zapoznać się w ofertą kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. Tegoroczni maturzyści, którzy zdecydują się odwiedzić targi spotkają się także z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, będą mogli porozmawiać na temat matur oraz posłuchać ciekawych wykładów.

 

Czas i miejsce: 19-20 marca 2019 (wtorek, środa) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6, na terenie Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie. Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-14.00. Wstęp na targi jest wolny.

Dni Otwarte UG to świetna okazja, by poznać nie tylko wnętrza uczelni, ale i ludzi, którzy tam pracują
Dni Otwarte UG to świetna okazja, by poznać nie tylko wnętrza uczelni, ale i ludzi, którzy tam pracują
Krzysztof Mystkowski/KFP

 

Dni Otwarte UG

19 i 20 marca - w tych dniach możliwe będzie zwiedzanie Kampusów UG w Gdańsku Oliwie oraz Sopocie. Zwiedzanie laboratoriów i pracowni, rozmowy z nauczycielami akademickimi i studentami, warsztaty, wykłady - drugiej takiej okazji przyszli studenci mieć nie będą. Kto wie, może właśne te dwa okażą się decydujące i okażą się kluczowe dl apodjętej decyzji względem wyboru kierunków studiów? W przyjaznej atmosferze i uczniowie będą mogli się poczuć jak przyszli studenci. W takich warunkach łatwiej podejmuje się trudne decyzje. 

 

Więcej informacji o wydarzeniach znajdziesz tutaj

oprac. NGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl