PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Matematyka w tramwaju - w czwartek międzynarodowy Dzień Liczby Pi
Matematyka w tramwaju - w czwartek międzynarodowy Dzień Liczby Pi
14 marca (czwartek) przypada Międzynarodowy Dzień liczby Pi - to doskonała okazja, by spędzić czas z matematyką w tramwaju. O godz. 10 z pętli Strzyża na trasę wyjedzie zabytkowy tramwaj w kierunku MATEMATYKA. Bilety będą bezpłatne, ale z zadaniem do rozwiązania…
Zabytkowy tramwaj plus matematyka równa się sukces
Zabytkowy tramwaj plus matematyka równa się sukces
Gdański Przystanek Matematyka

 

Kampania społeczna "Gdański przystanek Matematyka" od kilku lat promuje królową nauk w przestrzeni publicznej naszego miasta. Pomysłodawczynią kampanii jest Katarzyna Maszka, gdańska nauczycielka matematyki, która kilka lat temu wpadła na pomysł, by umilać czas pasażerom komunikacji publicznej z pomocą ciekawych zadań umieszczonych w witrynach przystanków i rozpoczęła realizację swego pomysłu dzięki gdańskiemu Funduszowi INNaczej.

Od zeszłego roku “Gdański przystanek” rozwinął się na tyle, by pojechać w trasę zabytkowym tramwajem w Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.

Każdy pasażer zabytkowego pojazdu otrzyma bezpłatny bilet z zadaniem do rozwiązania, a konduktorzy sprawdzą wyniki.

- Warto pojechać tym matematycznym tramwajem i powrócić na chwilę do czasów, kiedy było się uczniem - zachęca Katarzyna Maszka. - Matematyka może być fascynująca zarówno dla dziadka, babci i wnuczka, jak i mamy i taty. Można ją polubić w każdym wieku.

 

Trasa matematycznego tramwaju: Strzyża – Jelitkowo – Siedlce.

Szczegółowy rozkład jazdy na profilu wydarzenia na Fb

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl