Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Masz talent? Jeśli tak, to na pewno zostaniesz zdiagnozowany

Działalność rozpoczęło Centrum Rozwoju Talentów - nowa jednostka Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku. Ten nowoczesny punkt doradczo-coachingowy mieści się w Olivia Business Centre, jest pierwszym w Polsce ośrodkiem świadczącym usługi z zakresu diagnostyki talentów.

Masz talent? Jeśli tak, to na pewno zostaniesz zdiagnozowany
A
A
data publikacji: 25 czerwca 2016 r.

W otwarciu Centrum Rozwoju Talentów uczestniczyli m.in. aktorka Ewa Kasprzyk i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
W otwarciu Centrum Rozwoju Talentów uczestniczyli m.in. aktorka Ewa Kasprzyk i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W ramach CRT zostaną uruchomione trzy dedykowane strefy:

  • Akademia Kariery (dla mieszkańców, w tym osób pracujących)
  • Strefa Rozwoju Osobistego (dla osób zarejestrowanych w PUP w Gdańsku)
  • Młodzieżowa Kraina Talentów (dedykowana uczniom, rodzicom oraz nauczycielom)

Jednym z głównych zadań CRT będzie współpraca z sektorem edukacji zarówno z podstawówkami, gimnazjami, szkołami ponadgimnazjalnymi, jak i uczelniami wyższymi.

- Rozmawiając z firmami okazało się, że nawet najlepiej poprowadzona rekrutacja to zbyt mało, jeśli nie mamy odpowiednich kandydatów. Wciąż zbyt wiele osób pracuje niezgodnie ze swoimi predyspozycjami i umiejętnościami zawodowymi, a z drugiej strony jest ogromna liczba pracodawców, którzy mają problem ze znalezieniem właściwych pracowników. Centrum Rozwoju Talentów ma właśnie skutecznie zapełnić tę lukę na rynku pracy - wyjaśnia dyrektor PUP w Gdańsku, Roland Budnik.


W nowoczesnych pomieszczeniach Centrum Rozwoju Talentów na swoich klientów czekać będzie 12 specjalistów z obszaru HR oraz doradztwa zawodowego.

Ich zadaniem będzie kompleksowe wsparcie mieszkańców Gdańska w zakresie szeroko rozumianego poradnictwa zawodowego i kształtowania własnej kariery poprzez szereg innowacyjnych narzędzi, takich jak assesment center, coaching kariery oraz kryzysowy, a także doradztwo relacyjne czy testy Gallupa.
 

W nowoczesnych pomieszczeniach Centrum Rozwoju Talentów na swoich klientów czekać będzie aż 12 specjalistów z obszaru HR oraz doradztwa zawodowego
W nowoczesnych pomieszczeniach Centrum Rozwoju Talentów na swoich klientów czekać będzie aż 12 specjalistów z obszaru HR oraz doradztwa zawodowego
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Porady specjalistów będą miały pomóc uczestnikom nie tylko lepiej zaprezentować się podczas spotkania z potencjalnym pracodawcą, ale też inaczej spojrzeć na proces poszukiwania pracy i zawodowej autopromocji.

To tu będzie można wziąć udział w warsztatach samopoznania oraz kreatywnego myślenia, a także przekonać się o sile nowoczesnych metod szkoleniowych pracy w grupie.

Dodatkowo w ofercie CRT przygotowano także praktyczne zajęcia z ekspertami – trenerami biznesu, marketingowcami, rekruterami, wizażystami czy specjalistami ds. nowych technologii. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z dala od urzędowych pomieszczeń w nowoczesnych wnętrzach Centrum na ponad 500 m2, wyposażonych w specjalne szkoleniowe sale multimedialne oraz przestrzenie networkingowe. 

- Działalność nowo otwartego Centrum Rozwoju Talentów ma bazować przede wszystkim na rozwijaniu mocnych stron naszych klientów, ich talentów oraz wrodzonych predyspozycji. Chcemy uświadomić i pokazać mieszkańcom Gdańska, a także szkołom: nauczycielom, uczniom i rodzicom, że kluczem do satysfakcjonującej pracy są nie tylko praktyczne umiejętności zawodowe, które w naszym urzędzie rozwijamy w trakcie różnorakich szkoleń specjalistycznych, ale także umiejętności osobiste i identyfikacja naszego potencjału - zaznacza Kariona Chamier-Ciemińska, kierownik CRT.

Z oferty CRT będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy metropolii. Do ich dyspozycji oddana zostanie Akademia Kariery. Natomiast na osoby zarejestrowane w PUP w Gdańsku czekać będą doradcy ze Strefy Rozwoju Osobistego.

Aby zapisać się na konsultacje w Centrum Rozwoju Talentów wystarczy zadzwonić pod numer 513 096 893 lub skorzystać ze specjalnej aplikacji kalendarza wizyt dostępnej na stronie CRT pod adresem www.centrumtalentow.pl, a w przypadku klientów urzędu także poprzez indywidulnego doradcę.

Od września 2016 r. oferta CRT zostanie także poszerzona o Młodzieżową Krainę Talentów, która będzie dedykowana uczniom szkół zawodowych.