Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Masz pomysł i jesteś w wieku 60 plus? 500 zł wsparcia dla seniorów na działania społeczne

Do 17 września 2018 roku można złożyć aplikację do Gdańskiego Funduszu Senioralnego, który wspiera inicjatywy i wydarzenia tworzone przez seniorów. Na realizację pomysłów gdańskich seniorów przeznaczono ponad 20 tysięcy złotych.

Masz pomysł i jesteś w wieku 60 plus? 500 zł wsparcia dla seniorów na działania społeczne
A
A
data publikacji: 03 września 2018 r.
seniorzynnnn
Gdańscy seniorzy uczestniczą w życiu miasta. Nz Pierwsza Parada i Piknik Seniorów w czerwcu 2018 w Gdańsku 
Dominik Paszliński/gdansk.pl

W Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku od 3 września startuje Gdański Fundusz Senioralny. Fundusz, dofinansowywany ze środków miasta, kierowany jest do osób, które chcą zaangażować się obywatelsko: zrobić coś na rzecz innych, kreatywnie spędzić czas poznając nowych ludzi, zrealizować swoje pomysły i marzenia.

Fundusz dysponuje środkami, za które można zrealizować 41 pomysłów, na realizację każdej inicjatywy przeznaczono 500 zł. Wniosek trzeba złożyć do 17 września.

- Co roku gdańscy seniorzy przygotowują projekty i aplikują o granty. Zachęcam tych, którzy się wahają, boją czy dadzą radę do zgłoszenia się - przekonuje Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Warto przełamywać wewnętrzną rutynę i szarość dnia codziennego, a jeszcze lepiej robić to działając na rzecz innych. Masz pomysł, skrzyknij znajomych, sąsiadów i zróbcie coś wspólnie.

Centrum Wolontariatu jest już po pierwszej edycji rozdania czterdziestu grantów. Inicjatywy zrealizowane przez seniorów od kwietnia do końca lipca br dotyczyły ekologii, warsztatów rękodzieła i kulinarii, zajęć kulturalnych oraz sportowych. Ze starych i niepotrzebnych materiałów seniorzy wyczarowali torby i fartuszki. W ramach realizacji projektu powstały też maskotki zwierzaki wykonane japońską techniką amigurumi (ami- szydełkowy, nuigurumi-wypchany). Zabawki przekazano do gdańskiego Domu Dziecka.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku zaprasza wszystkie seniorki i seniorów 60 plus, zamieszkałych w Gdańsku do zgłaszania swoich pomysłów. Warto poświęcić trochę czasu, wyposażyć się w odwagę lidera i wspólnie ze znajomymi seniorami przygotować ofertę. Inicjatywy oceniane będą przede wszystkim za wykorzystanie potencjału wolontariackiego seniorów, partnerskie działania i nastawienie na pomoc innym.

Aby otrzymać dofinansowanie trzeba skontaktować się z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Gdańsku pod nr tel. 58 772 42 19 lub przyjść do budynku ECS przy ul. Pl. Solidarności 1, III piętro, pok. 3.28 (tu również można otrzymać papierowe formularze do wypełnienia).

Dokumenty wymagane do aplikacji  umieszczone są na stronie www.wolontariatgdansk.pl. Inicjatywy można zgłaszać  od dnia 3 września do 17 września, a wyniki ogłoszone zostaną do 27 września. Termin maksymalnej realizacji inicjatyw to czas od 1 października do 19 grudnia 2018 roku.

 

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl