Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Masz nadwagę i jesteś fanem futbolu? Zgłoś się i zrzuć!

Tylko 30 osób będzie objętych bezpłatnym, 12 tygodniowym projektem Ekstra FAN. Zapisy trwają do 23 lutego 2016 roku. Chętnych czekają jeszcze badania lekarskie i rozmowy rekrutacyjne. Zajęcia odbywać się będą na Stadion Energa Gdańsk dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty.

Masz nadwagę i jesteś fanem futbolu? Zgłoś się i zrzuć!
A
A
data publikacji: 19 lutego 2016 r.

Program Ekstra FAN potrwa od 7 marca do 29 maja 2016 roku
Program Ekstra FAN potrwa od 7 marca do 29 maja 2016 roku
Materiały prasowe

Organizatorami projektu są operator Stadion Energa Gdańsk, klub Lechia Gdańsk oraz Ośrodek Promocji Zdrowia Miasta Gdańska.

- Liczymy na to, że zarówno klub sportowy, jak i stadion będą na tyle silnymi motywatorami do zmiany zachowań na prozdrowotne, że przetrwają one nie tylko u bezpośrednich uczestników projektu, ale zostaną przeniesione na całe rodziny - mówi Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia Miasta Gdańska.

Na czym projekt polega?

Uczestnicy przez 12 tygodni będą brać udział w zajęciach sportowych oraz warsztatach edukacyjnych, które odbywać się będą dwa 2 razy w tygodniu: we wtorki w godzinach 18-20 (sport i edukacja) oraz w soboty w godzinach 10-11 (sport).

Zajęcia będą prowadzone przez trenerów Lechii oraz innych dyscyplin sportowych, na spotkania zapraszani będą m.in. dietetycy i specjaliści aktywnego trybu życia.

- Poza wyjątkami zajęcia odbywać się będą na terenie Stadionu Energa Gdańsk - zaznacza Wojciech Dąbrowski, dyrektor ds. Komunikacji i CSR Stadion Energa Gdańsk.


Projekt jest bezpłatny. Kto może wziąć w nim udział?

     WSKAŹNIK MASY CIAŁA BMI
   wzrost    waga          BMI
     165      77         28,28
     170      81         28,03
     175      86         28,08
     180      91         28,09
     185      96         28,05
     190     102         28,25

- Ekstra FAN skierowany jest do mężczyzn w wieku 35-65 lat, którzy zmagają się z nadwagą. Chcemy im pomóc, dlatego dostaną między innymi szansę zajęć pod okiem naszych klubowych trenerów - mówi rzecznik prasowy Lechii Jakub Staszkiewicz.

Chętni do udziału mogą rejestrować się do dnia 23 lutego za pomocą formularza on-line. Wybrane osoby, spełniające kryteria, tj. mężczyźni w wieku 35-65 lat o wskaźniku masy ciała BMI powyżej 28, zostaną zaproszeni na rozmowy rekrutacyjne, które zaplanowano w dniach 19-21 oraz 26-28 lutego.

Spotkanie rekrutacyjne obejmuje ocenę stanu zdrowia, rozmowę z dietetykiem i specjalistą ds. aktywności fizycznej.

- Ma ono na celu stwierdzenie braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w projekcie oraz możliwie najlepsze sprofilowanie szczegółów 12 tygodniowego programu. Cała rozmowa zajmie około 60 minut - wyjaśnia Marek Jankowski.

Do programu zakwalifikowana będzie grupa 30 osób. Kolejne 30 zostanie wpisanych na listę rezerwową.


Celem projektu jest obniżenie masy ciała uczestników, zwiększenie ich aktywności fizycznej i wprowadzenie zdrowszej diety. Ekstra FAN rozpocznie się 7 marca i potrwa do 29 maja. Spotkania edukacyjno-treningowe odbywać się będą we wtorki (godz. 18-20) i soboty (10-11).

- Projekt zakłada najpierw wypracowywanie, następnie wdrażanie a dopiero na końcu utrzymywanie nowych standardów zachowań, służących poprawie samopoczucia - mówi Wojciech Dąbrowski. - Dlatego po spotkaniach edukacyjno-sportowych w kilku miesięcznych odstępach wprowadziliśmy spotkania kontrolne.

Odbędą się one w dniach 4 i 11 września 2016 roku oraz 4 i 11 marca 2017 roku.


Wszelkie pytania można zgłaszać na adres mail EkstraFAN@arenagdansk.com

 

-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora