PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Marek Ziętara za Andrieja Kowalewa. Nowy trener hokeistów MH Automatyki

Marek Ziętara za Andrieja Kowalewa. Nowy trener hokeistów MH Automatyki
MH Automatyka utrzymanie w Polska Hokej Lidze zapewniła sobie dopiero po barażach z Anteo Naprzód Janów. W nowym sezonie gdańszczan poprowadzi Marek Ziętara, który w przeszłości zdobywał tytuły mistrza Polski z Podhalem Nowy Targ i KH Sanok. - Liczę na dobrą współpracę z zawodnikami, opartą na dyscyplinie i solidnej pracy - mówi nowy trener.

Marek Ziętara w nowym sezonie będzie szkoleniowcem hokeistow MH Automatyki

W sezonie 2017/2018 celem hokeistów MH Automatyki była gra w fazie play-off Polska Hokej Ligi. Gdańszczanie przez moment zajmowali nawet piąte miejsce w tabeli, ostatecznie po sezonie zasadniczym wypadli z szóstki i do czołowej ósemki przebijali się przez pre play-off. Niestety przegrali rywalizację z Polonią Bytom 0-2 (ulegli rywalom 2:3 i 0:4) i pozostała im walka o utrzymanie. Tam okazali się lepsi od Anteo Naprżód Janów, wygrywając baraże 4:1 (w poszeczególnych meczach było 4:3, 3:2, 2:1, 3:4 po karnych oraz 1:0 po dogrywce). 

Zespół utrzymał się w PHL, ale cel minimum, czyli udział w play-off nie został zrealizowany. Stąd decyzja zarządu klubu o nie przedłużeniu umowy z dotychczasowym szkoleniowcem i poszukiwanie następcy. 

- Po zakończeniu współpracy z Andriejem Kowalewem byliśmy zdeterminowani, aby jak najszybciej wybrać nowego trenera, co daje nam podstawy do rozmów z zawodnikami na temat ich gry nad morzem w kolejnych sezonach. Dziś, gdy kontrakt został podpisany, jesteśmy przekonani, że znaleźliśmy bardzo dobrego i ambitnego szkoleniowca - mówi prezes gdańskiego klubu Bartosz Purzyński.

Trenerem MH Automatyki w sezonie 2018/2019 będzie 47-letni Marek Ziętara. W Polska Hokej Lidze zdobył dwukrotnie tytuł mistrza Polski: w 2010 z Podhalem Nowy Targ (jako asystent) i w 2012 roku z Ciarko KH Sanok (jako pierwszy trener). Ostatnio prowadził zespół z Nowego Targu, z którym z własnej inicjatywy rozstał się w listopadzie 2017 roku. Wcześniej z „Szarotkami” dwukrotnie stanął na najniższym stopniu podium PHL.

- Cieszę się z kolejnego nowego wyzwania, jakim będzie dla mnie praca w Gdańsku. Oczywiście liczę na dobrą współpracę z zawodnikami, opartą na dyscyplinie i solidnej pracy, ale także obustronnym zaufaniu. Drużyna w zeszłym sezonie pokazała spory potencjał. Z zarządem rozmawialiśmy i cały czas będziemy rozmawiać o budowie zespołu. Uważam, że musi być oparty, jak w ubiegłym sezonie, o miejscowych zawodnikach uzupełnionych o obcokrajowców - powiedział nowy trener gdańszczan, który znany jest z twardego charakteru i konsekwencji w dążeniu do celu.

Celem minimum w nowym sezonie MH Automatyki będzie awans do fazy play-off. O konkretnych celach będzie można rozmawiać, gdy zostanie ostatecznie zatwierdzony kształt Polskiej Hokej Ligi oraz jej regulamin.

Jaki będzie skład gdańskiego zespołu? 

- Dotychczas biało-niebieskie barwy reprezentowali przede wszystkim zawodnicy związani z Gdańskiem. Nie inaczej będzie teraz. Z większością zawodników jesteśmy już po wstępnych rozmowach i wszystko wskazuje na to, że trzon drużyny zostanie - zaznacza Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki. - Na pewno dojdzie do kilku zmian w kadrze, ale jest to naturalne nawet w drużynach z czołówki ligi. W pierwszej kolejności chcemy podpisać umowy z polskimi graczami, a następnie zakontraktować obcokrajowców.oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl