PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wydawnictwo kartograficzne o gdańskich wodach nagrodzone w konkursie "Mapa roku 2018"

Wydawnictwo kartograficzne o gdańskich wodach nagrodzone w konkursie "Mapa roku 2018"
"Gdańskie wody" to mapa, na której znajdziemy najważniejsze informacje na temat gdańskich zbiorników wodnych, potoków, ujęć wody oraz systemie monitoringu hydrologicznego czy przystani. Mapie przyznano trzecią nagrodę w konkursie "Mapa roku 2018" w kategorii "Inne mapy i atlasy drukowane".
Nagrodzona mapa
Nagrodzona mapa
fot. Maciej Nicgorski

 

Po raz pierwszy mapa "Gdańskie wody" wydana została w 2012 roku. Wydanie drugie, poprawione i zaktualizowane, zostało przygotowane przez Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, we współpracy z Wydziałem Programów Rozwojowych oraz spółką Gdańskie Wody pod koniec 2018 roku.

W styczniu 2019 roku gdański magistrat rozprowadził bezpłatnie 5 tys. egzemlarzy wśród mieszkańców (mapy można było odbierać w siedzibie Wydziału Środowiska UMG przy ul. Piekarniczej 16 oraz w gmachu Urzędu Miejskiego przy ul. Nowe Ogrody 8/12 w Gdańsku). 

- Mapa przedstawia rzeki i potoki Gdańska oraz system odprowadzania wód opadowych z terenu miasta. Pokazuje infrastrukturę przeciwpowodziową i wstępną ocenę ryzyka powodziowego - mówił Maciej Lorek, dyrektor Wydziału Środowiska i pomysłodawca mapy. - Zaznaczano na niej także strefy ochronne ujęć wód do zaopatrzenia mieszkańców Gdańska.


Wydawnictwo zostało zgłoszone do konkursu "Mapa roku 2018". Konkurs rozstrzygnięto podczas 42. Ogólnopolskiej Konferencji Kartograficznej w Krakowie. Mapa "Gdańskie wody" w skalach 1:25500 i 1:35000 w głosowaniu członków Stowarzyszenia Kartografów Polskich w kategorii "Inne mapy i atlasy drogowe" zajęła trzecie miejsce. 


Do pobrania:

Gdańskie wody 2018 (34.32 MB)

Wody Gdańskie - część wschodnia 2018 (3.46 MB)

Wody Gdańska - część zachodnia 2018 (20.02 MB)

Mapa - Wody Gdańska 2016 (18.29 MB)

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl